Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divadelní spolek Vulkán

5. 4. 2014

 

Po podzimních akcích, při kterých jsme zopakovali Sněhovou královnu - mrazivou hru s hřejivým koncem, nastal čas a prostor pro nové nadšence divadelního souboru za podpory ostřílených SOPTÍKŮ.

 

Hrajeme INDICKÉ POHÁDKY

Z ledového severu jsme se přesunuli do teplých krajin, do paláce zlého sultána i do džungle plné nejrůznějších zvířat a jiných tvorů. Žhavé nadšení herců se otisklo do ladných pohybů kočkovitých šelem a vdechlo život všemocným živlům, čímž rozdmýchalo žár v sultánově srdci a probudilo moudrost starých příběhů.

Největší odměnou za veškeré úsilí vložené do hry je pro herce radost v očích jejich blízkých, když vystoupí na jeviště, hrdost v jejich tvářích, když se uklání při zaslouženém potlesku. Hrát divadlo, tvořit ho, těšit se z něj a předávat lidem radost a poselství v něm ukrytá činí naší činnost jednoduše smysluplnou. Nemusíme to umět pojmenovat slovy, ale ten pocit, že to stojí za to, nás žene dál a budeme rádi, když to kdokoli dokáže sdílet s námi.

Jak to v Indických pohádkách vypadá, můžete zhlédnout od března do dubna na jednom z našich představení v kinosále školy.

 

Náhledy fotografií ze složky Indické pohádky - divadelní spolek VULKÁN