Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prokopský M.U.Z.O.R.

 

Zvláštní název této soutěže, která si již získala jistou tradici, vznikl v době, kdy jsme vydali náš vlastní vzdělávací program R.O.Z.U.M. To je zkratka pro Rozvoj Osobnosti, Zdraví, Učení a Morálky. Sídlíme blízko Prokopského údolí a M.U.Z.O.R je náš vzdělávací program pozpátku. Tolik k názvu.

Rozhodli jsme se pořádat sportovní soutěže pro neúplné základní školy v našem okolí. Ve školním roce 2006/07 jsme přizvali školy Chlupovu a Mohylovu. Škola Chlupova již jako neúplně organizovaná ani neexistuje, ale náš projekt pokračuje dál. Již v roce 2007/08 jsme oslovili další malé školy: ZŠ Ořech, ZŠ Tachlovice, ZŠ Jinočany a ZŠ Chrášťany. A v následujícím školním roce jsme přidali v jarní části školního roku vědomostní soutěž sestávající z historie, přírodovědy, výtvarné výchovy, logiky, matematiky a anglického jazyka.

V současné době se pravidelně účastní 6 škol včetně naší. Na podzim probíhá sportovní M.U.Z.O.R a na jaře vědomostní. Cenou jsou poháry, sovičky, sportovní odměny, sladkosti. Doufáme, že tato tradice, kterou si všichni zúčastnění pochvalují, nám dlouho vydrží.                               

 

dr. Alena Klímová

 

Jak probíhala soutěž Prokopský MUZOR se dočtete zde: