Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní galerie a muzeum

6. 1. 2010
Národní galerie
 
Žáci III. A a III. B 6. ledna navštívili Národní galerii ve Veletržním paláci. Byla to většinou jejich první návštěva. Děti měly možnost seznámit se s budovou Veletržního paláce i s jeho historií. Dozvěděly se důvod sbírání uměleckých předmětů a děl i jejich cenu pro náš národ. Naučily se, co je originál, reprodukce, padělek i kopie. Dozvěděly se, jak se v galerii máme chovat a proč.
Dále pro ně byl připraven lektorkou Národní galerie interaktivní program, při kterém se měly možnost seznámit s díly slavných autorů moderního umění. Děti se učily hledat smysl autorova vyjádření a mohly vyjádřit své vlastní pocity.
Nakonec se samy snažily zachytit části autorova díla na čtvrtky, ze kterých pak obraz sestavovaly. Učily se přitom pozorovat barvy, propozice i perspektivu. Při společné práci musely spolupracovat. Nebyl to jednoduchý úkol, ale všichni jej zvládli na jedničku a odnesli si domů spoustu nových zajímavých poznatků.
 
Národní muzeum a žáci III. A a III. B
 
Na sklonku roku 2009 žáci třetích tříd navštívili Národní muzeum, aby zde propátrali jeho sbírky. V prvouce se v letošním roce seznamují se živou a neživou přírodou, proto se v muzeu učili, které přírodniny kam patří. Žáky překvapivě nejvíce zaujala sbírka hornin a minerálů, které bedlivě prozkoumali a vše, co zjistili, si zaznamenali do svých pracovních listů. Potom si žáci také prohlédli sbírku živočichů a expozici zaměřenou na vývoj člověka.                    Na závěr děti ještě navštívily výstavu nazvanou Příběh planety Země, která je sice určena hlavně starším dětem, ale naše třeťáky přesto bavila. Nejvíce je upoutala simulace zemětřesení, která doplnila jejich představu o tomto přírodním jevu.