Jdi na obsah Jdi na menu
 


2010/2011

Příspěvky

Projektové vyučování - Evropa, můj domov

29. 4. 2011

 

Jako každým rokem i letos se všichni žáci naší školy zapojili do projektového vyučování. Již třetím rokem projektové dny na sebe navazují. První rok jsme se věnovali svému domovu a jeho okolí, minulý rok jsme pracovali na tématu Česká republika a letošní školní rok jsme vyrazili do světa. Název projektových dnů byl „Evropa“. Všichni jsme moc zvědaví, jakým způsobem se jednotlivé třídy zapojily do zkoumání států Evropy a jakým způsobem jednotlivé státy zpracovaly. Budeme se těšit na výstupy jednotlivých tříd z tohoto projektu.
 

 

1. Školička 2011

29. 4. 2011

 

Na 1. Školičce na nás čekali Bob a Bobek z Večerníčku, kteří nám pomohli seznámit se s novými kamarády. Dozvěděli jsme se o nich, kdo má co rád, co umí a v čem je dobrý. Pak jsme si s Bobem a Bobkem podle klavíru zazpívali známé písničky a zacvičili jejich ranní rozcvičku. Celá hernička se rázem proměnila v ranní louku, na které vesele skákali všichni kluci i holčičky. Taky jsme si zahráli na školáky a v lavici si vyzkoušeli cviky na uvolnění ruky. Pastelkami jsme pak na pracovní list nakreslili králičí skoky Boba a Bobka, které se nám moc povedly. S Bobem a Bobkem jsme také trénovali naše ouška a poznávali různé hlasy a zvuky. Na závěr si Bob s Bobkem vyzkoušeli naši pozornost a zahráli jsme si hru Na sochy. Naše 1. školička byla veselá, roztomilá, skotačivá, zábavná i poučná.

 

Zápis do 1. tříd

29. 4. 2011

 

Letošní zápis do 1. tříd byl v duchu Večerníčka. Děti k zápisu přivedla po šipkách „Večerníčkova stezka“ s obrázky. Ve škole je pak přivítala krásně vyzdobená chodba a třídy s pohádkovými postavami z našich Večerníčků. Nechyběl Bob a Bobek, Mach a Šebestová, Manka s Rumcajsem, Maková panenka, Krteček a další. U „Večerníčkova stromu“ poznání si děti pomoci házecí kostky vylosovaly 6 úkolů, které pak u jednotlivých postaviček zábavnou formou plnily. Na konci si z „Pohádkového stromu“ vybraly pohádku, kterou si společně s „Večerníčkovým pamětním listem “ a dárečky od našich školáků odnesly domů. Celým zápisem se nesla pohádková atmosféra. Přejeme našim budoucím prvňáčkům hodně radosti, kamarádů a nových poznání se vstupem do 1. třídy.


 

 

Roadshow Techmania

28. 4. 2011

 

26.4.2011 v úterý, se třídy 2. stupně (ze 6.tříd pouze žáci, kteří mají ČMP) zůčatnily vystoupení z Techmánie. Dva zástupci z Techmánie v Plzni nám představili spoustu plynnů, které nás obklopují. Na dobrovolných žácích vyzkoušeli různé pokusy. Jednomu zapálili ruku,
druhý zas spustil sopku z Pepsi a mentolu, která vystříkla až ke stropu. Nakonec vypustili raketu na brambůrkový pohon (s pomocí metanu), které nakonec byly snězeny. Všem se to líbilo a radi by jsme tam jeli. Nám se to však splní.

Viktória Šupšková a Zuzana Jirků

 

p1010372.jpg

Roadshow Techmania :-)

 

 

Hudební nástroje v Emauzích

26. 4. 2011

 

Žáci naší druhé a obou prvních tříd pravidelně jezdí se svými třídními učitelkami na cyklus o hudebních nástrojích pořádaný Pražskou konzervatoří v Emauzském klášteře.
Cyklus je koncipován tak, aby se v něm děti zábavnou formou postupně seznámily s běžně užívanými hudebními nástroji. Při pořadech se hodně zpívá (na každém je zpěvačka) a pochopitelně i hraje.
Jedenkrát za měsíc od ledna do května se postupně seznamujeme s dřevěnými dechovými, žesťovými dechovými, smyčcovými nástroji, dudami a valchou, bicími nástroji spolu s kytarou a akordeonem.
Jsme zvědaví, co pro nás studenti spolu se svým profesorem Miroslavem Lopuchovským připraví nového.
 

 

Školička s Rákosníčkem

26. 4. 2011

 

Také druhá letošní školička proběhla ve jménu „večerníčkování“. Ve středu 2. března odpoledne na děti čekal skřítek Rákosníček. Děti s jeho pomocí plnily různé úkoly, hrály si a povídaly. Celou hodinou je provázely paní učitelky Marcela Mánková a Eva Prausová.
Přišli se podívat i rodiče budoucích školáčků doprovázené paní zástupkyní Helenou Hejnovou.
Tak ahoj zase za měsíc…
 

 

Hledání velikonočního zajíčka

26. 4. 2011

 

V předvelikonočním čase v naší ŠD na ZŠ Klausova chystáme vždy nějakou zajímavou akci. Letos akci připravila se svým oddělením paní vychovatelka Kovandová. Nejprve jsme si vyprávěli o českých velikonočních zvycích a tradicích. Děti si obešly stanoviště na školním hřišti a poté se ve skupinkách vydaly po vyznačené trase, kterou připravilo 4. oddělení s paní vychovatelkou Lucií Gröblovou. Na cestě je čekalo několik zastavení, kde děti plnily různé úkoly a odpovídaly na otázky. Na louce v Prokopském údolí hledaly velikonoční vajíčka (=barevné míčky) a také dva zaječí kamarády (=loutky). Zvítězily děti z oddělení paní vychovatelky Hany Gröblové. Nakonec všichni obdrželi sladkou velikonoční odměnu.


Lenka Třešňáková
ved. vych. ŠD
 

 

Prokopský M.U.Z.O.R.

8. 4. 2011

 

Prokopský M.U. Z.O.R 2011 na ZŠ Klausova Toho dne před Muzorem (R.O.Z.U.M = náš Školní vzdělávací program pozpátku) jsme byli fakt nervózní. Soutěžili jsme se ZŠ Mohylova, ZŠ a MŠ Tachlovice a ZŠ Ořech. Muzor se konal 30. 3. druhou až čtvrtou vyučovací hodinu. Soutěžilo se ve čtyřech aktivitách: 1/ v tělocviku, kde jsme házeli medicinbalem a skákali do dálky z místa 2/ v anglickém jazyku, ve kterém byla osmisměrka se zvířaty (bylo jich schováno 41) a dále jsme měli hledat do angličtiny přeložené názvy potravin, které jsme měli napsané česky. Angličtina byla nejtěžší 3/ přírodověda, ve které byly nakresleny věci a my jsme měli vybrat z nabídky správnou možnost, co znamenají, a z vlastivědy jsme podle obrázku a popisu měli uhádnout jeden strom. Maximum nápověd bylo 7. My to zvládli na tři 4/ logické myšlení, počítali jsme příklady (neobyčejné) a luštili Sudoku Skončili jsme třetí, ale na pořadí nezáleží. Hlavní je, že jsme se zúčastnili a užili jsme si to! Klárka, Hanička a Dominik, žáci V. A ZŠ Klausova

 
Celý příspěvek / Rubrika: 2010/2011 / Fotografie: M.U.Z.O.R.

Dny anglického jazyka na ZŠ Klausova

4. 4. 2011

 

Ve dnech 4. – 8. dubna probíhaly na naší škole dny anglického jazyka. 3. – 9. třídy místo klasických hodin Aj konverzovaly s rodilými mluvčími.

Od úterý 5. dubna mohli žáci také využít v odpoledních hodinách trénink košíkové s rodilými mluvčími.
V měsících duben až červen mají všichni naši učitelé anglického jazyka možnost oprášit si své znalosti při konverzaci s rodilým mluvčím panem Brownem. Konverzace budou probíhat ve středu v odpoledních hodinách.
Jsme panu Brownovi vděční, že nám nabídl spolupráci v těchto aktivitách. Děkujeme mu za to a na zajímavý týden se těšíme
                                                                                                          Žáci a učitelé ZŠ Klausova
 

Exkurze v hasičské stanici

23. 3. 2011

 

V pátek 11. 3. 2011 třídy 3.B, 8.A a 9.A  v rámci ochrany člověka za mimořádných událostí navštívily hasičskou stanici 7 v Jinonicích. Stanicí nás prováděl vždy jeden z hasičů. Nejprve nás vzal do garáže a tam nám ukázal některé nástroje, které používají při práci např. hydraulické nůžky, helmu, dýchací přístroje, apod...


 Jeden z našich žáků si oblékl hasičský oblek. Po prohlídce v garáži nám ukázal zázemí (pokoje, posilovnu, hernu, jídelnu,...). Kluci z devítky se mohli sklouznout po tyčích. Byl to příjemný zážitek :).

Petra Spilková