Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od jeskyně k modernímu městu…

24. 11. 2010


… to je název dlouhodobé výstavy na zimním stadionu v Bronzové ulici poblíž metra Luka. Na této výstavě se podílejí nejrůznější subjekty a organizace Prahy 13, tedy i základní školy. Ty měly možnost ve stanovených termínech prezentovat svou školu přímo na pódiu, které je součástí výstavy. Tak se i naše škola dne 20. října vypravila na stadion s připravenou prezentací. Naši prezentaci uváděli žáci čtvrté, šesté, osmé a deváté třídy, kteří šli do celé přípravy a akce s velkým nasazením a ochotou.
V úvodní části nás děti seznámili s náplní a náladou jednotlivých ročníků formou básniček doplněných obrázky. Na básnění navázalo divadelní představení, jež nás provedlo významnými historickými událostmi naší země a pobavilo nejen přítomné, ale i samotné účastníky. Po troše historie jsme rozproudili zábavu anglickou písní All together now, kterou zazpívali a zatančili čtvrťáci v odlehčené atmosféře. Závěrem se naše škola představila v podobě fotografické prezentace podkreslené příjemným hudebním doprovodem na příčnou flétnu.
Celá akce byla bohužel poznamenána malým zájmem z řad rodičů, spolužáků i občanů Prahy 13, nicméně my všichni účastníci jsme si z této prezentace odnesli dobrý pocit, povznesenou náladu a doufám, že i chuť do dalších zájmových aktivit.

Účinkující:

9. A - Petr Kačer
- Dan Kvěch
- Petra Spilková


8.A - Viki Šupšaková
- Honza Hubáček
- Míša Pačandová
- Filip Vávra


6.B - Tom Ouředník
- Sára Kousková
- David Švábik
- Kačka Kopecká

4. B - Saša Dimitrova
- Iva Yovzhiy
- Natálka Nádvorníková
- Dan Šupšak
- Marek Spilka
- Petr Minařík
- Áňa Swárovská
- Sofie Tahtahová
- Hana Kristýna Ježová
 

Z řad učitelů se na akci podíleli:
Zdena Novotná –divadlo, režie akce
Eliška Lišková – scéna, kresby, kostýmy
Jiřina Přikrylová – zpěv a kytara
Tomáš Johancsík – příčná flétna, hudební doprovod divadla
 

 

Náhledy fotografií ze složky Od pravěku k modernímu městu