Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní kolo miniházené

24. 4. 2012

 

            I v letošním roce školní liga mezi čtyřmi školami na Praze 13 postoupila do jarního kola.  Naši žáci se ho zúčastnili úspěšně.

Žáci hráli ve dvou kategoriích. Kategorie žáků 4. – 5. tříd se utkala na půdě ZŠ Jánského. Naše škola postavila do boje tři družstva, tvořená žáky V. A, V. B a žáky čtvrtých tříd. Děti statečně bojovali. Konkurence byla veliká, protože družstva už spolu hrají delší dobu a jsou sehraná. Nejlépe dopadlo družstvo žáků V. A, které obsadilo čtvrté místo. Všichni bojovali statečně a musíme je pochválit.
Naše škola uspořádala turnaj pro kategorii 2. a 3. třídy 11. dubna. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev ze tří škol (ZŠ Brdičkova, ZŠ Kuncova a naší školy). Hráči byli především z druhých a třetích tříd, pro které byl turnaj uspořádán, ale zúčastnili se jej i hráči z prvních ročníků, kteří s miniházenou letos začínají.
 Naše škola postavila tři družstva (družstvo třeťáků Nescafé, druháků Žlutých šampionů a prvňáků Šmoulů). Hrálo se ve dvou skupinách a obě vyhráli naši hráči. Tím postoupili do semifinále. Tam družstvo třetích tříd vyhrálo a postoupilo do finále, kde bohužel prohrálo a umístilo se tak na druhém místě. Žlutí šampioni byli třetí a naši malí Šmoulové, za pomoci žáka druhého ročníku Jakuba Uhlíře, poskočili od minulého turnaje z posledního na šesté místo.
Hráče třetího ročníku trochu mrzelo, že přišli o vítězství z minulého turnaje, ale radost ze hry u všech zvítězila.