Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžařský kurz 2012

10. 3. 2012

Ve dnech 3. až 9. března se žáci převážně ze sedmých tříd naší školy zúčastnili lyžařského výcviku v Harrachově.

Hned po příjezdu jsme se seznámili s místním prostředím a posíleni obědem jsme vyrazili na běžky. Pro některé z nás to bylo dokonce poprvé v životě, ale všichni jsme se s tím statečně poprali a v následujících dnech jsme nepropásli ani chvilku, abychom se v této sportovní disciplíně zdokonalili.

 Počasí nám kromě posledního dne přálo, a tak jsme mohli slunných dnů plně využít nejen k běžeckému, ale také k sjezdovému výcviku. Některým z nás dopolední a odpolední sportování nestačilo, a tak jsme dokonce hned dvakrát využili i možnosti večerního lyžování na sjezdovce.
 
Jediné, co nám celý pobyt trochu komplikovalo, byly zdravotní problémy více jak čtvrtiny účastníků, takže naše zdravotnice měly po celou dobu kurzu plné ruce práce.
 
Třetí den, který je tradičně věnován odpočinku, jsme kromě regenerace, prohlídky města a stavění sněhuláků absolvovali též jízdy na bobové dráze.
 
Celé naše týdenní snažení jsme zakončili závody na běžkách i ve slalomu a poslední večer nás za odměnu čekala diskotéka, na které někteří prokázali, že vynikají ne jen v aktivitách na sněhu, ale i ve spoustě dalších.
 
Všichni účastníci si zaslouží pochvalu za bezproblémový průběh a doufáme, že přání některých, jet na tuto akci i příští rok, budou moci být splněna.
 

Náhledy fotografií ze složky Lyžařský kurz 2012