Jdi na obsah Jdi na menu

Miniházená

10. 11. 2011

Již čtvrtým rokem je naše škola zapojena do školní ligy v miniházené. Děti, spolu se žáky dalších tří škol, se účastní turnajů pořádaných vždy jednou ze škol. Naše škola pořádala turnaj 9. 11. 2011 pro hráče z 2. a 3. tříd. V této kategorii jsme byli favorité, protože mezi dětmi máme velké talenty, kteří na sobě pracují a dělají pokroky. Většinou spolu hrají již od první třídy a jejich sehranost je na jejich hře znát. Turnaj se hrál ve dvou skupinách a vítězové skupin se setkali v boji o pořadí. Skupiny byly tvořeny podle toho, jak děti dlouho miniházenou hrají.

Naše družstva proto byla v jedné skupině a skončila na 1. a 3. místě. Tento výsledek nás velmi potěšil. Turnaje se také zúčastnili žáci prvních tříd, pro které to byla první zkušenost s turnajem tohoto typu. Skončili sice na posledním místě, ale neodradilo je to, těší se na příští turnaj, do kterého, i když nejmladší, vstoupí již trochu ostřílení.

Miniházenou hrají také žáci 4. a 5. tříd. Tito hráči měli turnaj v říjnu a musíme říct, že se prali jako lvi. V této kategorii je velká konkurence. Družstva jsou velmi vyrovnaná a je těžké skončit na stupni vítězů. Hra se zde zrychluje a tak jakákoli nepřesnost je hned potrestána gólem. Přesto, že v této skupině jsme nedosáhli takových výsledků jako u mladších, bylo moc hezké dívat se, co se děti naučily a jak spolu dokážou hrát a vzájemně si pomáhat. Nejlepší z nich pak odcházejí hrát za Duklu Prahy 6, kde nám dělají čest.

Všichni se těšíme na další kolo školní ligy, které se uskuteční v měsíci březnu a dubnu.