Jdi na obsah Jdi na menu
 


NAŠE RADOST Z ÚSPĚCHU V PROJEKTU „Veverka známá i neznámá“

6. 10. 2011

 

V loňském školní roce se naše škola zapojila do projektu „Veverka známá i neznámá“, jehož tvůrcem je sdružení ORNITA, se kterým naše škola spolupracuje již tradičně.

Součástí tohoto projektu byly přednášky o veverce v prostorách naší školy, možnost individuálního zapojení se do mapování výskytu veverek na území ČR (stále pokračuje) a také účast žáků v několika kategoriích soutěžní části projektu.  

Vyhodnocení soutěže proběhlo v září tohoto roku a slavnostní vyhlášení se konalo 5.října 2011 od 16 hodin před budovou Starého Purkrabství na Vyšehradě. Bylo mi velkým potěšením zúčastnit se této akce jako host i jako doprovod soutěžících dětí, neboť již samotná procházka vyšehradským parkem před Staré Purkrabství v barvách začínajícího podzimu a s kulisou středověké hudby vytvářela atmosféru příjemného víkendového výletu.

Součástí celé akce bylo také zahájení výstavy ve venkovních prostorách. Návštěvníci venkovní expozice si mohou projít celkem sedm zastavení se zajímavostmi o veverkách a podrobně prostudovat ukázky budek a krmítek určených veverkám.

V budově Starého Purkrabství jsou vystaveny dětské kresby, malby, fotografie i plastiky veverek, které soutěžily ve výtvarné, fotografické nebo přírodovědné kategorii. Kromě těchto prací byly v soutěži také výtvory kategorie mediální. Přírodní tématika „veverek“ výborně zapadá do kamenných prostor budovy dýchající historií a vonící přírodním dřevem.

Nejpříjemnějším okamžikem bylo však samotné vyhlášení výsledků soutěže a to nejen proto, že se 4 žáci naší školy octli na předních příčkách, ale zejména proto, že jsme mohli být svědky nefalšované dětské radosti a zasloužené hrdosti všech oceněných. A pevně věřím, že ta příjemná atmosféra a slavnostní nálada všem vydržela po zbytek dne a jistě je inspirovala k zapojení se do dalších takových smysluplných projektů.       

 

Jak jsme se umístili v soutěži „Veverka známá i neznámá“:

Mediální kategorie -  2.místo Viktória Šupšaková (9.A)

Výtvarná kategorie - kresba -  2.místo – Jan Habásko (7.B)

Výtvarná kategorie - malba -  1.místo – Vladimír Kříž (6.A)

                                        - 5.místo- Anastasyia Neganova (2.A) 

Fotografie z této akce naleznete ve fotoalbu v sekci Vědomostní olympiády a soutěže.

 

Náhledy fotografií ze složky Veverka - říjen 2011