Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projektové vyučování v 6. třídách V podhůří Himalájí

5. 5. 2012

Ve dnech 2. až 4. května proběhlo na ZŠ Klausova “Projektové vyučování“, v jehož rámci každá třída zpracovávala jeden z vybraných světadílů.

Třídy 6. A a 6. B se společně zaměřily na Asii, konkrétně svůj třídenní projekt nazvaly „V podhůří Himalájí“.
První den jsme se seznámili s náplní práce a vytvořili jsme 5 skupin s názvy: Himaláje, Expedice, Kuchyň, Film a Reportáž. Po rozdělení práce jsme si vyrobili třídní vlajky a poté jsme se vydali na pěší výpravu do Prokopského údolí.    
Ve čtvrtek se každá skupina pilně věnovala splnění svého úkolu. Členové z Himalájí zpracovávali informace o státech ležících na území největšího pohoří světa. Skupina Expedice se zaměřila na první zdolání Mount Everestu a obecně na horolezectví. Kuchyňku pod vedení paní učitelky Nuslauerové provoněly typické asijské pokrmy. Filmaři pokračovali v natáčení scén dobrodružného příběhu o 2 horolezcích napadených Yetim, na kterém začali pracovat již během středečního výletu. Každou z těchto skupin po celou dobu pozoroval jeden z reportérů, který ve svém článku jejich snažení zhodnotil.
Páteční ráno jsme dodělali ještě poslední úpravy na svých projektech a pak už nás čekala prezentace našich výsledků, nejen spolužákům, ale také rodičům, učitelům a ostatním třídám.
Věřím, že tyto tři dny všechny zúčastněné obohatily a doufám, že těchto zkušeností využijí i při další spolupráci nejen ve školních projektech, ale i v reálném životě.   
 P.N.
 

Náhledy fotografií ze složky Projek Asie 6. třídy 2012