Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projektové vyučování V 8. třídách Galapágy a Ekvádor

5. 5. 2012

Příspěvěk č. 1:

Od 2.- 4.5. se konalo projektové vyučování v ZŠ Klausova. Tento rok se třídy 8.A,B zaměřily na téma Galapágy a Ekvádor. Celý projekt byl veden formou zábavné nauky.

První den jsme získávali informace ze zajímavých dokumentů. Informace získané z těchto dokumentů jsme použili do oblasti projektu FLORA. Další den jsme navštívili Zoologickou zahradu v Praze -Tróji. V této krásné ZOO jsme se soustředili na faunu Galapág a především na želvu sloní. V ZOO jsme strávili takřka celý den a snažili jsme se pochopit EVOLUČNÍ TEORII Charlese Darwina.

V závěrečném dni projektu jsme naše „dílo“ prezentovali našim spolužákům. Dílo jsme předvedli formou počítačové prezentace a kvízu , který měl prověřit naše vědomosti.Náš projekt se všem líbil. Naše třída si práci také moc užila.
8.A
 
Příspěvek č. 2:
   Naše třída pracovala na projektech: Galapágy, Jižní Amerika a Ekvádor. V rámci projektu jsme navštívili Planetu Země 3000 a pražskou Zoologickou zahradu, na které jsme poté zpracovávali referáty v několika skupinách. Na projektu Planeta Země 3000 jsme se dozvěděli několik nových informací o fauně a flóře Galapág, Jižní Ameriky a Ekvádoru. Poté jsme ve škole zhlédli pár dokumentárních filmů o Charlesi Darwinovi a stromu života.
   V pátek od 10 do 12 hodin jsme prezentovali náš projekt. Ukázka proběhla tak, že jsme promítali prezentace, které jsme připravili pro návštěvníky, naše spolužáky a učitele. Dále byly připraveny další soutěže a kvízy, které souvisely s naším projektem. Účastníci kvízu rozpoznávali zvířata žijící v těchto oblastech. Za odměnu dostávali sladkosti.
Zpracovala třída 8.B
 
Příspěvek č. 3:

My a 8.A jsme dostali na práci Galapágy a Ekvádor.Ješte den před tím než jsme začali, byli jsme se podívat na dokument který byl v KD Mlejn a šli jsme do Zoo Praha.Když jsme si měli vybrat různá témata (z 10seti) tak to vypadalo jak na turnaji ,,Kámen,nůžky,papír“ ale vše se obešlo bez většího hádání. Pak jsme se dívali na filmy o Galapágách,Charlesovi Darwinovi a jevu El nino.Pak jsme si napsali test z tech filmů a známky byly do přirodopisu a zeměpisu.Učitelky nám dali víkend na to abychom zpracovali referáty které se potom budou vystavovat.

8.B