Jdi na obsah Jdi na menu
 


VODA – společné téma pro koncert i výstavu

15. 3. 2012

VODA – společné téma pro koncert i výstavu

Ve středu 7.3. zaplavily prostory Základní školy Klausova melodie vážné i současné hudby spolu s výtvarnými díly žáků. To vše se společným jmenovatelem Voda.  
Pan učitel Johanczík připravil pro návštěvníky koncert nesoucí se na vlnách Smetanovy „Vltavy“, Händelovy „Vodní hudby“, ale i „Tří křížů“ a jiných současných písní, které zazpívaly žákyně naší školy. Posluchači tak kromě umění zpěvu obdivovali hru na klavír, zobcovou a příčnou flétnu v podání profesionálů z pražské konzervatoře. Vyvrcholením celého večera bylo slavnostní otevření výstavy výtvarných prací žáků prvního i druhého stupně. Všechna díla zdobící chodby školy - kresby, malby, grafiky i další kombinované techniky - jsou výsledkem tříměsíční práce na projektu voda, kterému se věnovali žáci paní učitelky Jany Nuslauerové v hodinách výtvarné výchovy.
Ti z vás, kteří tuto výjimečnou událost propásli, nezoufejte! Po výstavě a koncertu k tématu Vzduch a aktuálně Voda nás v příštím školním roce čeká Země a Oheň, které celý cyklus projektů Živly uzavřou.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Voda 2012