Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výukový zájezd do Anglie ve dnech 18. – 23. 3. 2012

25. 3. 2012

27 žákyň a žáků 5. – 9. ročníku se zúčastnilo zájezdu do Anglie. Doprovázely je dvě paní učitelky. Do autobusu se ještě vešlo 14 žáků a 3 paní učitelky ze Základní školy Choltice (u Pardubic). Zájezd byl časově velmi náročný. I psychicky dal všem zabrat, protože večery, noci a rána trávili v místních rodinách a museli se domlouvat pouze anglicky.

Vyjeli jsme v neděli v 6 ráno od školy a přes Německo jsme pokračovali až do Dunquerke ve Francii, kde jsme přespali, abychom brzy ráno vstávali a vyrazili vstříc náročnému dni: trajekt do Doweru, jízda autobusem do Hastings, prohlídka města a Pašeráckých jeskyní, přejezd do Londýna, prohlídka Toweru, po Temži do Greenwich, fotky s jednou nohou na východní a s druhou na západní polokouli a příjezd do rodin.
V pondělí nás čekal neméně náročný den. Viděli jsme střední školu v Eatonu, kde studovali princové William a Harry, prohlédli jsme si víkendové sídlo královny Alžběty II. ve Windsoru a před příjezdem do rodin jsme navštívili Muzeum vědy v Londýně. Měli jsme před sebou 2,5 hodiny a tak nás zajímalo, co tam tak dlouho budeme dělat. Když jsme se dostali do interaktivní místnosti, čas letěl jako o závod a už nás paní učitelky popostrkovaly ven a k autobusu. V rodinách to bylo zase náročné. Usínali jsme s myšlenkou na další den. Ten jsme strávili ve Stratfordu nad Avonou – rodišti Williama Shakespeara a ve Warwicku, překrásném hradu, odkud se nám také moc nechtělo.
Poslední den jsme zahájili v Londýně. Všechno jsme již měli připravené na zpáteční cestu. V Londýně jsme se procházeli v okolí Westminster Abbey, Big Benu, Houses of Parliament a přes řeku Temži jsme došli až k Velkému Londýnskému oku (vyhlídkovému obřímu kolu, které se celý den nezastaví). Z kabinek vystoupí 20 pasažérů, hlídači kabinku prohlédnou a zkontrolují, nastoupí dalších 20 pasažérů a to všechno za jízdy. Londýn vidíme nejprve jako bychom stáli na chodníku, potom je menší a menši, až lidé dole vypadají jako mravenečkové. Bylo to překrásné. Navíc jsme ke vstupu na Oko dostali také vstup do 4D projekce. Samé nové zážitky. Před odjezdem z Anglie jsme se na skok stavili v Oxford street a nakoupili jsme si mňamky na cestu a také spousty dárků.
Do Prahy jsme se vrátili v pátek v 15,00 velmi unaveni, ale šťastni. Vždyť i sluníčko při nás celou dobu stálo. Možná za rok za dva ještě jednou, kdo ví?
 
                                                                účastnice zájezdu
 

Náhledy fotografií ze složky Anglie2012