Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis do 1. tříd 2012

21. 1. 2012

Letošní zápis, který připadl na 19. a 20. ledna, se nesl v duchu pohádkových postav Ferdy mravence a jeho přátel. Akce byla organizována paní zástupkyní Mgr. Helenou Hejnovou za pomoci všech členů pedagogického sboru prvního stupně a některých vyučujících 2.stupně  a dětí z vybraných tříd.

Po vstupu do školy se příchozích ujali žáci a žákyně 5. B a 7.B, 9.A,  kteří je zavedli do třídy letošních prvňáčků, kde mohly děti zprvu sledovat pohádku na interaktivní tabuli, zatímco rodiče byli seznamováni s náležitou dokumentací. Posléze se budoucích žáků naší školy ujali učitelé, kteří s nimi u třech různých stánků plnili předem nachystané dovednostní a vědomostní soutěže. Za jejich splnění dostaly děti razítko příslušné postavičky, které byl stánek určen.

Nechyběly módní doplňky provádějících učitelů, o které se postarali sami vyučující, pod vedením paní učitelky výtvarné výchovy 2.stupně.

První den byl překvapující z pohledu převážné návštěvnosti chlapců. V závěru dne, a stejně tak i ve dni následujícím, se poměr mezi chlapci a děvčaty alespoň z části vyrovnal. V konečném součtu se tak do naší školy přihlásilo celkem 36 dětí, z toho 21 chlapců a 15 děvčat.

Po oba dva dny panovala velice příjemná a pohodová atmosféra, která však mohla nalákat o něco více dětí a jejich rodičů. Snad je však tento rok příslibem pro ty následující a řady nových žáků se tak budou i nadále rozrůstat.

 

Náhledy fotografií ze složky Zápis do 1. tříd 2012