Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bobřík ušlechtilosti - "nocovačka" 6.A 2012

8. 12. 2012

Po celý školní rok plníme a sbíráme ve škole bobříky, a tak si naše třída řekla, že si jednoho uloví ještě před Vánoci. Nakonec jsme vybrali Bobříka ušlechtilosti. Každý měl ale jiný nápad, a tak jsme dali hlavy dohromady a všechny dobré nápady spolu propojili. Vznikl tedy plán, že se bude spát ve škole, kde upečeme cukroví a odneseme je do domova důchodců. 

V pátek 7. 12. 2012 jsme se všichni sešli ve škole s plnýma rukama receptů a rozdělili jsme se do šesti skupin. Nezbývalo než jít nakoupit všechny potřebné ingredience do Alberta a velké pečení mohlo začít. Zatímco některé skupiny pekly a potily se v kuchyňce, ostatní se nenudily. Někdo hrál fotbal nebo basket v tělocvičně a někdo trsal v kinosále. Postupně každá skupina upekla různé druhy cukroví - například: špičáky, kule, rumové kuličky s želé, rohlíčky, brownies atd. Všem se to velmi povedlo a každý měl hezký zážitek. Večer, když už všichni dopekli, nás čekala společná večeře, kterou udělal vlastnoručně Lukáš Šírl. Kupodivu to byly dost chutné špagety! J Nakonec paní učitelky Nuslauerová a Klímová vyhlásily večerku, a když už se i ti nejvytrvalejší unavili, zalezlo se do spacáků.

Po čtrnácti dnech (to už bylo cukroví pěkně uleželé a perníčky nazdobené) jsme celou akci dotáhli do zdárného konce. V pátek 21. 12. jsme po třídní besídce vyrazili do Domu sociálních služeb „Lukáš“, abychom předali naši vánoční nadílku. Babičky i dědové měli z cukroví velkou radost a ani my jsme neodešli domů s prázdnou. Na památku jsme si odnesli ze zdejší výtvarné dílny spoustu výrobků z papíru. Poslední předvánoční školní den se také moc povedl a my už se můžeme těšit na Velikonoce, kdy plánujeme podobnou návštěvu zopakovat.  

 

6.A, Ivannka Yovzhiy a spol.