Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divadelní festival 2012

23. 11. 2012

Papoušek má jedničky

Ve čtvrtek 22. 11. 2012 jsme se zúčastnili s naším divadelním souborem Vulkán dětského divadelního festivalu Antidepka.

Naše cesta začínala s velkou nervozitou a mírně se stupňovala k normální pohodové náladě. Cesta trvala asi hodinu, ale náš sbor byl pořád plný smíchu a pozitivní nálady, a proto cesta uběhla rychle. Když jsme dorazili do Domu dětí a mládeže na Praze 2, začali jsme již pociťovat začínající trému. Sice nás pořád paní učitelky povzbuzovaly, ale tréma je tréma. Před námi vystupoval pěvecký sbor.

Teď jsme na řadě my. Rychle jsme se převlékli a stěhovali věci na jeviště. A začali jsme hrát. Bylo to úplně jiné než náš malý stupínek ve školním kinosále, všude plno lidí a mikrofonů. Začali jsme, ozvala se hudba a opona se roztáhla. První scéna byla dost dobrá a sklidila „úspěch“. Ve druhé se zvedla pozitivní nálada na nejvyšší úroveň a malé děti chytaly záchvaty smíchu. Sice jsme pár odstavců vynechali, ale to nevadí. Poslední scéna zažila „trapné ticho“, které nás docela znervóznilo, ale díky naší hbitosti jsme to zvládli. Po skončení jsme se s námahou uklonili a konečně byl konec. „Uf.“ S radostí jsme uklidili všechny kulisy a vesele jsme opustili jeviště a šli jsme do šatny, kde na nás čekaly sladké sušenky a nějaké tekutiny. Rozloučili jsme se a odešli jsme domů.

Každý z nás si určitě oddychl úlevou, ale jsme hrdi, že jsme obstáli a naplnili svou pozitivní náladou poselství divadelního festivalu.

 

Kateřina Kopecká, Tomáš Ouředník, Divadelní soubor Vulkán

 

Náhledy fotografií ze složky Divadelní festival 2012