Jdi na obsah Jdi na menu
 


Techmania Plzeň

6. 6. 2013

 

    My, žáci 8. a 7. tříd, jsme se společně s paní učitelkou M.Bílskou, M. Hroníkovou a panem učitelem Z.Hájovským zúčastnili v úterý 28. května celodenního výletu do „Techmanie“ v Plzni, kde jsme mohli vidět spoustu zajímavých exponátů a čtyřicetiminutovou přednášku.

    Jsou zde vystaveny expozice jako je například Top Secret - špionážní  vybavení s dalšími vychytávkami.  Dále exponáty, které kladly důraz na interaktivitu, kde lidé jsou vybízeni k tomu, aby zjišťovali mechanické, optické nebo fyzikální vlastnosti exponátů. Také jsme viděli zajímavé optické klamy a hlavolamy. Tyto expozice byly jako samostatný program.

    Poté byly pro nás připraveny dvě přednášky. První přednáška byla o zvuku a zvukových jevech. Ukázali nám spoustu zajímavých zvukových experimentů a pokusů. Do přednášky jsme byli často zapojeni i my žáci. Druhá přednáška byla o Van de Graaffově  generátoru. Ukázali nám pokusy s generátorem, které se týkaly statické elektřiny, například jak snadno se dá člověk nabít statickou elektřinou a dát elektrický šok.

    Výlet do Plzně se nám líbil, bylo to zajímavé a poučné. Dozvěděli jsme se spoustu věcí o fyzice a fyzikálních jevech.

 

Žáci 8.A - David Andrle, Lukáš Bernát, Honza Jonáš