Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beseda se senátorem ing. Petrem Bratským

26. 3. 2013

V ZŠ Klausova proběhla další z akcí k 20. výročí otevření školy, beseda se senátorem a bývalým starostou Městské části Prahy 13, panem ing. Petrem Bratským.

             Besedy se zúčastnily 8. a 9. třídy ze ZŠ Klausova. V úvodu besedy  nám pan Bratský vyprávěl o svých začátcích v politickém dění, jak se stal starostou a co udělal pro Prahu 13. Poté nám nechal prostor pro naše otázky.

            Byl starostou 3 volební období, tj. 12 let, 2 volební období jako poslanec a nyní je senátorem Parlamentu ČR.

Začal povídáním o svém darebném dětství, nespravedlnosti komunismu a o svém studentském životě, kdy se svými spolužáky sabotoval učitelovy pokyny. Po střední škole vystudoval Vysokou školu dopravní v Žilině a posléze se dostal na Ministerstvo dopravy ČR.
V Praze 5 - Stodůlkách založil Občanské fórum. Při volbách, jehož kandidaturu mu doporučili přátelé, kandidoval na starostu,  a dokonce volby s velkým počtem hlasů vyhrál.

Jako starostovi se mu podařilo prosadit, že  Stodůlky se staly  Městskou částí
Praha 13. Rozhodující podíl měl také na tom, že se prodloužila trasa metra na Zličín. Pozval k nám mnoho významných architektů ze zahraničí, kteří pomohli postavit radnici, kde jsou všechny potřebné úřady. Nechal vybudovat školy i školky, včetně té naší, dále Central park, zimní stadion a prosazoval zeleň v Praze.

Na zapeklité dotazy žáků odpovídal srozumitelně, moudře, vstřícně a odpovídal bez zábran i na osobní otázky. V závěru besedy nás pan senátor Bratský pozval na jarní prohlídku Parlamentu České republiky. Moc se těšíme !

Beseda s panem Bratským byla velmi poučná, a i pro nás mladé žáky byla zábavná. Můžeme říci, že jsme si z toho hodně odnesli a velmi si vážíme jeho návštěvy.

 

                                                                      Žáci 8. A

 

Náhledy fotografií ze složky Beseda se senátorem ing. Petrem Bratským