Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžařský výchovně vzdělávací kurz - Harrachov 2014

 

Ve dnech od 1. do 7. března se žáci naší školy zúčastnili lyžařského kurzu v Harrachově. Ani letos nebylo výjimkou, že jsme byli opět ubytováni v penzionu Duha, který nás letos příjemně překvapil svojí pohostinností. Zejména kuchyně doznala oproti loňsku pozitivních změn, které ocenili i žáci vyšších než sedmých ročníků, jenž se tohoto kurzu zúčastnili již v minulosti.

 

Tento kurz byl určen v prvé řadě pro žáky sedmé třídy paní učitelky Jany Nuslauerové, nicméně i tentokrát bylo složení podstatně rozmanitější. Patnáct žáků sedmé třídy bylo doplněno o sedm ze třídy osmé a dva z deváté. Vedoucími kurzy byli Lucie Heřmanská, Luboš Gaisl a bývalá učitelka naší školy Naďa Judasová.

 

Před odjezdem panovaly obavy o dostatek sněhu pro běžecké lyžování, neboť zima byla v tomto roce více než slabá a ani v lesích již nebylo po sněhu ani památky. Naštěstí byl pod Čertovou horou uměle nasněžen zhruba šestset metrů dlouhý okruh, který byl pro naše potřeby naprosto dostačující.

Kvalita sněhu na sjezdové trati se sice postupem času a s rostoucí četností lyžařů zhoršovala, přesto si žáci každou jízdu užívali naplno. Velký zájem byl o noční lyžování a to navzdory tomu, že bylo třeba nejprve ujít půldruhého kilometru ke sjezdovce a poté stejnou cestu zpět.

Součástí kurzu byl také nezbytný regenerační den, jehož dopolední část jsme s polovinou žáků (zejména z osmé třídy) strávili v bazéně a s druhou polovinou na bowlingové dráze. Odpolední část jsme vyplnili teoretickou výukou o běžeckém, sjezdovém lyžování a snowboardingu, která byla zakončena krátkým testem.

 

Celý výcvik od dopravy, přes ubytování, organizaci jednotlivých dnů až po zdraví všech žáků proběhl bez sebemenších problémů, za což je třeba poděkovat zejména paní uč. Heřmanské, na jejíž bedrech většina příprav spočívala.