Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Anglie 2014

img_3527.jpg

Ve dnech 12. - 16. května se 19 žáků převážně 2. stupně naší školy v doprovodu paní zástupkyně Klímové a paní učitelky Nuslauerové vydalo opět na poznávací zájezd do Anglie.

 

Náš zájezd do Anglie začal 12. 5. Cesta trvala přibližně 16 hodin. Projeli jsme Německem, Belgií a Francií, kde jsme se v Calais nalodili na trajekt. Když jsme dopluli do Anglie, nasedli jsme do autobusu a jeli směr Londýn. Cestou jsme viděli krásné anglické domky.  Naší první zastávkou byla katedrála sv. Pavla, poté jsme se šli projít přes Millennium bridge, kde jsme viděli galerii umění.  Po pár metrech jsme uviděli repliku Shakespearova divadla Globe. Dále jsme si prohlédli loď Belfast, tam se nám naskytl krásný výhled na Tower bridge. Cestou k Tower bridge jsem viděli nejvyšší budovu Londýna „Střep“ a City of London. Po krátké přestávce jsme vypluli vyhlídkovou lodí na Temži. Zastavili jsme se na Greenwichi. Navštívili jsme National maritime museum. Potom jsme šli na nultý poledník, tady náš první den v Londýně snimek-002.jpgkončí. Z Greenwiche jsme vyrazili do Steyningu, kde si nás vyzvedli rodiny, u kterých jsme dvě následující noci spali. Druhý den jsme navštívili přístav Chatham, tam jsme si mohli prohlédnout ponorku Ocelot a měli jsme příležitost se podívat na výrobu lana. Odpoledne jsme navštívili „nejkrásnější zámek světa“ Leeds Castle, kde jsme také mohli zabloudit v bludišti a odpočinout si v krásném parku se spoustou zvířat.
Třetí den jsme opět vyrazili do Londýna. Byli jsme v Hyde Parku, mohli jsme si vybrat ze tří muzeí: National nature museum, muzeum umění a technické muzeum. Dále jsme šli k Buckinghamskému paláci a pokračovali jsme na Trafalgarské náměstí. Prošli jsme kolem Big Benu a šli jsme k Londýnskému oku. Před vstupem na kolo jsme zhlédli krátký film o Londýnském oku ve 4D. Pak jsme nastoupili na kolo a kochali se krásou Londýna. Potom jsme se projeli metrem a šli na tržiště Covent Garden. Tady jsme si koupili suvenýry. Po nakupování náš pobyt v Anglii skončil. Nastoupili jsme do autobusu a vydali jsme se do Doveru na náš večerní trajekt do Francie a poté jsme jeli domů.

 

Eliška Nguyen Thao Thrang a Kačka Kopecká

 

V průběhu celého výletu probíhala vědomostní soutěž, která účastníky průběžně testovala z toho, jak pozorně sledují výklad u památek. Na 1. místě se umístila Kačka Kopecká z 9. B, na 2. místě Anička Táborská z v 9. A a na 3. místě Eliška Nguyen Thao Trang z 9.B.

 

Gratulujeme!

 

Náhledy fotografií ze složky Anglie 2014