Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ochrana člověka za mimořádných událostí 16. 4. 2014

24. 4. 2014

 

img_3173.jpgDne 16. 4. 2014, ve středu, se žáci 2. stupně ZŠ Klausova zúčastnili instruktáže o ochraně člověka za mimořádných událostí.

 

Celkem bylo pět stanovišť, na kterých jsme se dozvěděli, jak se za takových situací chovat. Na stanovištích byly základy první pomoci, na jiném jak se zachovat při požáru. Na naší další zastávce jsme se naučili, jak provést fixaci zlomeniny.

Na naší cestě nás doprovázeli naši učitelé, žáci Vyšší odborné školy zdravotní a člen hasičského sboru sloužícího na Pražském hradě.

Vyzkoušeli jsme si resuscitaci na speciálních zdravotnických figurínách. S panem hasičem jsme si povídali o tom, kdo co zažil a poté jsme si zahráli scénku“ dopravní nehody“. Zde jsme sehráli průběh záchranářské operace. Taky už víme, že: „Štěstí přeje připraveným!“

 

 

Eliška Nguyen, Kateřina Kopecká, Klára Kalašová, Tomáš Ouředník, Anežka Bártová, Markéta Klocová /žáci 9.B/ 

 

 

A jak si stejný den užili žáci 6. A, se dozvíte níže

 

Ve středu 16.4 jsme měli Ochranu člověka za mimořádných událostí. Nejdříve jsme byli v tělocvičně, kde jsme si ze začátku chovali miminko jménem Kubík, ale bylo na baterky, a taky pořád plakal a muselo se o něj starat. Tam nás učily první pomoc studentky Vyšší odborné školy zdravotní, ukázaly nám, jak dělat srdeční masáž u miminka, dítěte a dospělého. Pan učitel Hájovský nám pouštěl video „Štěstí přeje připraveným“ a „Jak se zachovat při mimořádných událostech“. Museli jsme si zapamatovat několik věcí, které patří do evakuačního zavazadla. Hasič nás seznámil s hasičskou prací. Také nám povídal o různých případech, které zažil. Po upovídaném hasiči jsme šli k paní učitelce Farkačové, kde jsme si obvazovali ruce a nohy. S tím nám pomáhali dva studenti. Na posledním stanovišti jsme byli u paní učitelky Šafaříkové a tam jsme viděli dvě videa: „Úkryt a co dělat, když nastane potopa“. Všechno bylo moc pěkné a zábavné a přáli bychom si to vidět znovu. Moc jsme si to užili.

 

Isa, Verča, Inna, Terka, Anežka, Kubík, Niky /6. A/