Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden se zelenými kilometry podruhé!

 

V týdnu od 25. 5.  do 29. 5. se naše škole zapojí již podruhé v tomto školním  roce do soutěže ve sběru zelených kilometrů. Na podzim jsme získali díky našim žákům a učitelům, kteří se do soutěže také zapojili, v celorepublikové konkurenci krásné 3. místo. Laťka je tedy nastavená vysoko a je jen na nás, zda jí dokážeme udržet nebo posunout třeba ještě o stupínek výše!

Týden se zelenými kilometry následně vyvrcholí asi největší akcí naší školy v tomto školním roce a to celoškolní cyklo - koloběžko - pěško jízdou. Té se zúčastní žáci  1.-  9. tříd spolu s vyučujícími 1. i 2. stupně, včetně paní družinářek. 

 

zelene-km-podruhe-plakat.jpg

 

 

Pravidla soutěže:

V rámci jednoho týdne (5 školních dní) si dítě eviduje každou cestu do školy a ze školy. Za každou cestu, kterou vykoná ekologickým dopravním prostředkem - tedy pěšky, na kole, koloběžce, veřejnou hromadn

ou dopravou, vlakem, autobusem, trolejbusem, či přívozem, získává žák 1. zelený kilometr.

 

Cílem soutěže o zelené kilometry je pomoci dětem vykonávat každodenní cesty ekologickým způsobem ať už samostatně nebo v doprovodu rodičů a hravou formou děti seznámit s problematikou ekologie dopravy. Sběrem zelených kilometrů si děti uvědomí, co může jedinec udělat pro ochranu životního prostředí a svého okolí.

 

Celostátní kolo soutěže organizuje spolek  Auto*Mat (www.auto-mat.cz). Naši žáci se tak utkají s konkurencí sběratelů zelených bodů z celé republiky.

Záznamový arch k zapisování zelených kilometrů dostanete od své třídní učitelky / učitele, nebo ke stažení zde: záznamový arch