Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžák 2015

1.jpg

 

Začátek března patří již tradičně lyžařskému výchovně-vzdělávacímu kurzu, který je určen především žákům sedmých, popřípadě vyšších ročníků. Nejinak tomu bylo i tento rok. Některé změny si však vynutily okolnosti, způsobené drobnou komplikací v ubytování. K samozřejmosti vždy patřilo ubytování na penzionu Duha, ten však pro tento rok změnil majitele a tudíž jsme byli nuceni vzít za vděk penzionu Markéta ležící blíž k centru a tudíž i ke sjezdovým tratím. Prostory tohoto penzionu byly o něco stísněnější, zejména pak pokoje v nejvyšším podkrovním patře (což však kompenzoval prostorný balkon a krásný výhled přímo na Harrachovské můstky). Byť některé děti měly k vybraným jídlům jisté výhrady, společně s kolegy (kteří jsou však podstatně více vybíravější ☺) se domnívám, že jídlo nemělo chybu. Včetně svačin, které nám byly nachystávány dvakrát denně.

 

2.jpgVlastní lyžařský výcvik započal v neděli odpoledne, a to konkrétně jízdou na běžkách. Po rozdělení do družstev jsme začali s tréninkem klasického způsobu běhu. V následujících dvou dnech se tyto dvě skupiny prostřídávaly na běžkách a na sjezdovkách, resp. na snowboardu.

 

Středa byla ve znamení regenerace, čehož jsme dosytosti využili. Dopolední program vyplnila jedné polovině návštěva bazénu v hotelu Svornost a polovině druhé pak bowlingový turnaj. Po poledním klidu jsme společně vyrazili na místní bobovou dráhu. Následoval rozchod po centru Harrachova s možností nákupu suvenýrů. Po návratu z města a po večeři nás již čekala roztopená sauna a venkovní vyhřátá vířivka.

 

11063325_10200393975088666_1447943274_n.jpgAž do středy tak probíhalo vše téměř hladce. Nejnepříjemnější zážitek nás však čekal ve čtvrtek. Na zdánlivě přehledném a bezproblémovém úseku na sjezdovce zvané Rýžoviště, došlo ke krátké ztrátě koncentrace jednoho z našich žáků, přičemž následoval pád, zlomená noha a transport vrtulníkem do liberecké nemocnice. Po této události bylo večerní lyžování nahrazeno teoretickým testem. To jsme si však vynahradili poslední lyžařský den. Vedle již tradičních závodů na běžkách a sjezdovkách mohli zájemci zůstat po odpoledním cvičení a závodění na svahu a krátce vyčkat na večerní lyžování, které jsme (po dohodě s majitelem Markéty) o hodinu prodloužili až do sedmi hodin. Po večeři nám příjemně vyplnila společný čas světoznámá hudební kapela Sweet salt, která oprášila své největší hity a přidala rovněž něco málo z tvorby současné. Spokojenost s vystoupením podtrhla následná autogramiáda, při které se podpisy jednotlivých členů vryly nesmyvatelnými fixy některým doslova hluboko pod kůži ☺.

 

10949798_10200393972328597_921431717_n.jpgZávěrečnou tečku za letošním lyžařským kurzem udělal příjezd Krakonoše a jeho družiny do Harrachova. Dva kočáry s dvojspřežím vezly představitele Krakonoše a hraběte Harracha s paní hraběnkou, kteří byli oblečeni v dobových kostýmech. Za nimi kráčel velbloud a dále pak průvod, ve kterém bylo k vidění několik vskutku originálních kostýmů.

 

Lyžařské podmínky, zejména dopoledne, byly naprosto ideální. Vezmeme-li v úvahu, že vloni jsme byli na běžkách odkázáni pouze na krátký okruh pod sjezdovkou. Kromě čtvrtka a pátku, kdy bylo pod mrakem, bylo i počasí naprosto ideální a snad rovněž přispělo k dobré pohodě a radostem z překonání strachu z pokoření svahů a sebe samých.  

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Lyžák 2015