CYKLO-PĚŠKO JÍZDA 2016

12. 6. 2016

V úterý 7. června jsme se zúčastnili historicky druhé Cyklo-pěško jízdy naší školy - ZŠ Klausova.

img_2034.jpgimg_2038.jpg

Mezi půl osmou a osmou jsme se sešli před školou a rozdělili jsme se do předem stanovených skupin. Všichni žáci byli rozděleni do 14ti skupin, z nichž sedm bylo pěších a sedm bylo cyklo družstev. Do cyklo skupin se k nám přidali i rodiče, kteří doprovázeli cyklisty po celé trase cyklojízdy, která byla dlouhá od 13 do 18 km (podle věku členů skupiny). Závěr akce byl mezi dvanáctou a jednou hodinou, kdy jsme se vrátili zpět ke škole, naštěstí všichni ve zdraví, jen patřičně unavení a končili jsme obědem.

20160607_133512.jpg

Všechny skupiny také plnily během výletu různé úkoly. Na trati bylo stanoviště, kde byla pro pěší skupiny připravena dráha zručnosti, která v sobě zahrnovala přeskoky a podlézání, vázání uzlů, přenášení míčku na lžičce, skok přes švihadlo a hod míčkem. Cyklisté zase museli podstoupit jízdu zručnosti, která obsahovala slalom, jízdu přes desku-houpačku  a převoz vody z bodu A do bodu B. Účelem této jízdy bylo mít co nejpomalejší čas a nedotknout se přitom země.

Všechny skupiny měly za úkol také vymyslet co nejvíce písniček, které obsahují nebo se vztahují k dopravním prostředkům, a zazpívat z nich vždy alespoň jednu sloku. Během pěší nebo cyklotrasy také muselo každé družstvo složit svou vlastní píseň o jejich výletu, kterou následně zazpívalo při příchodu do školy.

img_2095.jpgVyhodnocení se uskutečnilo za dva dny, kdy jsme si před školou pustili všechny písně, které jsme během cyklo-pěško jízdy složili. Porota v čele s paní ředitelkou Hanzlíkovou a zástupci školské rady také rozdali přes 50 diplomů a drobných cen za soutěže pro skupiny i jednotlivce. Fotografie ze slavnostního předávání diplomů a cen naleznete zde.

Cyklo-pěško jízdu, která se díky nepříznivému počasí přesunula z původně plánovaného 1. června (tedy Dne dětí) na 7. června, nakonec provázelo krásné počasí a většině z nás tato akce líbila. Už teď se těšíme na další rok a na další soutěže „Cyklo-pěško jízdy“!

20160607_113247.jpgimg_2040.jpg

Velké poděkování patří všem vyučujícím, kteří akci pomohli zorganizovat, rodičům, kteří se k nám připojili na kole a pomohli tak zajistit bezpečný a technicky bezproblémový průběh celé akce a žákům 9. A, kteří taktéž pomohli s organizací celého dne. Dále děkujeme Městské policii Prahy 13, která zajistila bezpečný rozjezd cyklo-pěško jízdy, Odboru životního prostředí hl. města Prahy za rychlé vyřízení povolení akce.

Děkujeme také našim sponzorům, kteří dodali ceny do soutěží: jmenovitě paní Furmanové a paní Horáčkové (z řad rodičů) a Městské části Praha 13. A velké dík konečně patří paní Varcopové a panu Bednarzovi, kteří přispěli nemalou finanční částkou, díky které jsme žákům pořídili reflexní vesty a občerstvení na cyklo-pěško jízdu.

Náhledy fotografií ze složky CYKLO-PĚŠKO JÍZDA 2016