Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plevel v koláči i na koláži, 6. A

 

V pátek 5. května si třída 6. A osvěžila své poznatky z přírodopisu a zapojila své botanické znalosti do praxe. Během dopolední procházky žáci měli možnost pod vedením lektorky ochutnat několik druhů jedlého plevele, který kolem nás roste.

 

img_7487--1024x677-.jpg

 

Celý páteční  program začal procházkou Prokopským údolím, kde jsme sbírali a ochutnávali pampelišky, kopřivy a hluchavky, řebříček, kokošku pastuší tobolku nebo česnáček lékařský atd.

 

Poté jsme se přemístili do prostoru kreativního studia BUBEC, které je mimojiné domovským ateliérem jednoho z nejvýznamnějších sochařů současnosti Čestmíra Sušky. Zde jsme si prohlédli jeho sochy z minulosti i díla, která právě dokončuje, a dozvěděli jsme se něco málo o jeho osobnosti a tvorbě.

 

img_7501--1024x663-.jpg

 

Pak už jsme se pustili sami do práce - z natrhaných rostlin a přírodnin, které jsme po cestě nasbírali, jsme vytvářeli portréty. Ty v následné animaci ožily (animace si můžete prohlédnout zde). Ten, kdo zrovna neanimoval, tvořil slaný hrnkový koláč plný chutného plevele.

 

img_7529--1024x639-.jpgimg_7560--1024x683-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Když jsme zbaštili koláče a prohlédli si originální kavárnu a rozhlednu vytvořenou ze starých cisteren, byl už čas na cestu zpět z jedné strany Prokopského údolí na druhou - z Řeporyjí zpět na Velkou Ohradu a do školy na oběd.

 

img_7571--1024x683-.jpg

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Plevel v koláči i na koláži, 6. A