Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Anglie, 2017

 

img_6755--533x800-.jpgV ranních hodinách jsme přijeli trajektem do Doveru. Odtud jsme jeli autobusem do Londýna. Autobusem jsme přijeli před Greenwich park, pokračovali jsme až k nultému poledníku. Poté jsme šli okolo Royal Observatory a Royal Museums Greenwich. Dorazili jsme k menšímu muzeum lodě Cutty Sark kde byl menší park, kde jsme si odpočinuli. Poté jsme vyrazili k metru, které nás dovezlo do další části Londýna The Westminster. Odkud jsme přestoupili na metro a jeli na zastávku Westminster. Kde jsme viděli Big Ben, Houses of Parliament a Westminsterské opatství. Poté jsme zašli do St. James Park. Parkem jsme prošli až k Buckingham Palace (sídlo královny Alžběty II. nejdéle vládnoucí královny ve Velké Britanii). Od Buckingham Palace jsme došli až na Trafalgar Square. Odtud jsme se přepravili metrem na návštěvu muzeí. Kdo chtěl, mohl jít do muzea Madame Tussauds, a kdo nechtěl, šel do  Science Museum. Nakonec jsme se přepravili k autobusu, který nás dovezl na místo setkání s rodinami, kde jsme strávili celkem dvě noci.

 

 

img_6913--800x533-.jpg

 

 

img_6951--533x800-.jpgDalší den ráno nás naše rodiny přivezly k autobusu.Vyrazili jsme na nejslavnější megalitickou památku na světě Stonehenge. Je to prehistorický monument nacházející se ve Wiltshire. Nejznámější část této stavby je kruh několikatunových stojících kamenů. K této stavbě nás po skupinách přepravily malé autobusy. Stonehenge jsme si prošli, vyfotili a malé autobusy nás opět převezly zpět na “turistickou Stonehenge základnu”. Zde jsme se rozdělili a chodili do obchodu se suvenýry, do muzea, kde se kolem nás promítala historie Stonehenge, nebo jsme chodili po historické vesničce. Poté jsme přejeli do jediného většího města v Wiltshire - Salisbury. Zde jsme si prohlédli a prošli katedrálu Panny Marie. Po prohlídce jsme měli rozchod v Salisbury. Prošli jsme si obchody a poté se prošli k autobusu a vrátili se zpět do rodin.

 

img_7089--800x533-.jpg

 

Poslední den ráno jsme sbalili všechny kufry, rozloučili se s rodinou a vyrazili do historického areálu Battle of Hastings. Zde se 14. října 1066 odehrála bitva mezi armádou vedenou Vilémem, vévodou z Normandie a anglosaským vojskem vedeným anglickým králem Haroldem Godwinsonem. Pořídili jsem tam několik fotografií, snědli oběd a vydali se vlakem na pobřeží. Moře bylo studené, pláž plná kamínků, sluníčko svítilo a bylo tam krásně. Opět jsme pořídili krásné fotky. Potom jsme nastoupili do autobusu a vyrazili do Doveru, nalodili se na trajekt a jeli směr Praha. Krátce po 13 hodině jsme dorazili do cíle, kde na nás čekali natěšení rodiče. Výlet se nám všem moc líbil, jeli bychom znovu.


 

Kristýna Milaberská, Lucie Furmanová, Míša Havránková - žákyně 7. A 

 

Soutěž

 

Během celého poznávacího zájezdu do Anglie probíhala také soutěž v psaní anglických básniček, které měly zachytit výlet do Anglie. Během naší zpáteční cesty jsme se dozvěděli, kdo se v soutěži umístil a také nám paní učitelky vítězné básně přečetli (níže k přečtení).

 

1. - 2. místo získaly dívky z 8. a 9. třídy: Veronika Dudová, Tereza Dudová, Kristýna Kačírková a Nikola Šimková, které společně sestavily jednu skupinou. Druhou vítěznou (tentokrát trojicí) byla děvčata ze
7. A: Kristýna Milaberská, Lucie Furmanová, Míša Havránková.

 

3. - 4. místo obsadily dvě dvojice děvčat z 6. A Lucie Pařízková s Markétou Kubrichtovou a Eliška Dvořáková s Terezou Herzánovou


 

Soutěže se zúčastnili všichni žáci zájezdu - tzn. zástupci 5. - 9. tříd, kterým tímto za účast děkujeme a napříště přejeme lepší básnickou múzu. Všem vítězkám a umístěným dívkám gratulujeme. 

Poem 1 / Veronika Dudová, Tereza Dudová, Kristýna Kačírková, Nikola Šimková

 

London - it´s a very beautiful city.

We´re only here for a few days, it´s a pity.

Four days we watched the sights.

We are glad that we have not seen a fight.

 

Today we see a train.

It´s lucky that wasn´t rain.

After lunch see a Battle,

today it´s really better.

 

We´ve been in the bus all night

but it´s everything allright.

I see so much cars

but it´s really nice.

 

This trip is nice,

sun shines on my eyes.

We don´t go back to school

because London is so much cool.

 

This week is the best.

We can lock memories on the chest.

I´m really sad

because tommorow we will be back. 

Poem 2 / Kristýna Milaberská, Lucie Furmanová, Míša Havránková

 

We were in the UK,

everything was OK!

 

We saw very famous places,

so we had very happy faces.

 

Now we´re sitting in the ferry,

but we can´t see Tom and Jerry. 

Poem 3 /  Lucie Pařízková, Markéta Kubrichtová

 

I have a story about me

we went to the sea

 

We saw a lot of shells and stones

and after that we went to the shops.

 

We stayed with some families

and we have for dinner spaghetti and cheese.


 

Poem 4 /  Eliška Dvořáková, Tereza Herzánová

 

London is fine and nice

sun shines on my eyes.

This trip is so funny

but I didn´t have any money.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Anglie 2017