Jdi na obsah Jdi na menu
 


Patronace 5. třídy nad prvňáčky

24. 11. 2016

 

Žáci 5.A předávají štafetu a snaží se všemožně zpříjemnit a ulehčit vstup a průběh prvňáčkům nového školního roku. V prvních dnech školního roku se s nimi seznámili, povídali si o jejich zájmech, zjistili si, co mají děti rády, jaké mají záliby, kde se cítí dobře, co si přejí a neopomenou jim zpříjemnit i jejich významné dny. Pravidelně je chodí o přestávkách navštěvovat a zjišťují, jaké dělají pokroky v učení. Mnohdy jim jsou nápomocni, povídají si s nimi, kreslí, podnikají společné akce.

 

Již spolu uskutečnili společný výlet do Českého Brodu, kde si vzájemně prokázali zdatnost, soudržnost, toleranci. „ Vyjeli jsme vlakem, s sebou jsme měli výstroj- batohy, spacáky, to nejnutnější pro 3 denní výlet, kde jsme se učili poznávat místní krajinu, rostliny, živočichy. Navštívili jsme tvrz Tuchoraz, kde zrovna probíhalo jablkobranní. Tam jsme ochutnali nejen výrobky z jablek-mošty, koláče, křížaly, ale mohli jsme si i vytvořit různé věci z keramiky, projet se na koni, naučit středověké tance. Druhý den jsme navštívili muzeum, které připomínalo husitství. Tento víkend byl pro nás obrovskou zkouškou. Ale bylo to prima.“ 

pa010138--800x600-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jindy se společně vydali na výlov rybníka, či se žáci společně s vydali na sbírání jablek ve školní zahradě. Nezůstali však jen u toho. Společnými silami vykouzlili ve školní kuchyňce voňavé jablečné dobroty.

pa040201--800x600-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoustu společných akcí a chvil mají ještě před sebou. Tak jim držme palce.

 

 

Mgr.Zdeňka Novotná, žáci 5.A, 1.C

ZŠ, Praha 13, Klausova

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výlet Český Brod, I.C a V.A