České zvyky a tradice

21. 12. 2017

Advent má být čas klidu, rozjímání, pohody a vzájemného souznění. V takovém duchu probíhalo i předvánoční posezení rodičů a dětí, které se uskutečnilo 14. prosince v oddělení družiny paní vychovatelky Třešňákové.

img_9430--1024x768-.jpg

Paní vychovatelka děti seznámila s krásnými českými zvyky a tradicemi, vykouzlila úžasnou vánoční atmosféru a děti si mohly vyzkoušet některé naše vánoční zvyky na vlastní kůži. Také s chutí ochutnaly vánočku a čaj. Posezení navazovalo na adventní dílny pro žáky s odlišným mateřským jazykem, které se konaly ve středu 22. listopadu. Zde děti společně s rodiči vyráběly symbol období adventního – adventní věnec. Atmosféra byla taktéž velmi příjemná a děti si odnášely krásné výrobky. Obě akce se velmi podařily a těšíme se na další setkání.

img_9436--1024x768-.jpg

Náhledy fotografií ze složky České zvyky a tradice