Hodina kódování, 5.B a 5.A

Letos poprvé jsme se s žáky 5. tříd zapojili do projektu Hour of Code - Hodina kódování. Během dopoledne v pátek 8. 12. se žáci dozvěděli, co to vlastně kódování znamená a především si jednoduché programování sami vyzkoušeli.

Naše poděkování patří zaměstnancům společnosti Accenture, kteří na naší škole hodiny kódování realizovali a jako lektoři-dobrovolníci i vedli.

Žáci byli z programu pátečního dopoledne nadšení a věříme, že mnohým z nich třeba i tato zkušenost v budoucnu pomůže porozumět lépe světu informačních technologií.

img_9407--1024x766-.jpg

img_9387--1024x767-.jpg

Hour of Code

Tento program je celosvětovou vzdělávací akcí, do které jsou již nyní zapojeni žáci z více než 180 zemí světa. Cílem je nabídnout žákům kvalitní a praktické představení kódování - tedy programování zábavnou formou. Kurzy kromě zábavy také rozvíjejí analytické myšlení a při řešení problémů podporují cílevědomost, kreativitu a nabízejí možnost zažít úspěch.

img_9412--1024x720-.jpg

Náhledy fotografií ze složky Hodina kódování, 5.B a 5.A