Adventní čas na Klausovce

 

 

Předvánoční dobu jsme na ZŠ Klausova začali Mikulášským dnem, při kterém se nám ve škole prohánělo spoustu čertíků, andílků a Mikulášů, přičemž jsme si užili vyučování trochu jinak – čertovsky. Samozřejmě nás navštívil i „pravý“ Mikuláš s čertem a andělem.

Pro budoucí prvňáčky proběhla další školička s názvem: Učení se sovičkou trochu jinak. Při školičkách se pravidelně každý měsíc budoucí prvňáčci seznamují s prostředím školy a s paní učitelkami.

Pro předškoláčky z mateřských škol z okolí Klausovky se uskutečnila Adventní setkávání. Děti si prohlédly školu a seznámily se interaktivně se symboly adventu a vánočními zvyky a žáci ze třetí třídy si pro ně připravili vánoční vystoupení „ Oživlý Betlém“.

Školní družina uspořádala charitativní Vánoční jarmark s vystoupením žáků a s prodejem jejich výrobků. Výtěžek jarmarku bude věnován na podporu zvířátek v záchytné stanici Jinonice. Slavnostní předání velmi pěkné částky peněz se uskuteční 21. 12. 2022 v odpoledních hodinách.

Vedle dalších akcí jako jsou exkurze v muzeích betlémů, bruslení, vánoční dílničky s výrobou vánočních zápichů, návštěva Mobilního planetária, proběhla ještě v každém ročníku na prvním stupni setkání s rodiči a dětmi u vánočního stromečku. Poslední den před Vánocemi budou ve všech třídách vánoční besídky a na druhém stupni spojené s promítáním filmů s vánoční tématikou.

Všechny tyto akce nás obohatily nejen o spoustu poznatků, ale hlavně nás naladily na vánoční čas, který by měl být především o vzájemném souznění a radosti z přítomnosti našich blízkých. Snažili jsme se ukázat dětem, co je pravý vánoční dar, který vás nadlouho přežije – „Prokazování laskavosti apředávání vlastních krásných skutků“.

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře

 

Happy Snack