Adventní výlet do Regensburgu

žáci 2. stupně / 16. prosince 2022

 

V pátek 16. prosince 2022 navštívili žáci ,,němčináři” z 2. stupně naší školy bavorské město Regensburg (Řezno). Nejvíce se nám líbila prohlídka historického centra města. Tam jsme se dostali přes nejstarší most v Německu, který pochází z 12. století, Steinerne Brücke.  Impozantně na nás působila katedrála sv. Petra, nádherná stavba vystavěná ve francouzském gotickém stylu, v  současné chvíli částečně v rekonstrukci. Okouzlila nás také další sakrální stavba –  kostel sv. Jakuba, kde najdeme plastiky divokých zvířat, jako například lvů, orlů, krokodýlů, hlavice pilířů zdobené hlavami psů, oslů a prasat. Cestou jsme míjeli Starou radnici (Altes Rathaus) s věží a hodinami ze 13. století. 

Další památkou, kterou jsme si prohlédli, byla brána Porta praetoria, nejstarší dochovaná stavba celého města, pozůstatek dřívějšího opevnění římského tábora Castra Regina. Zajímavostí je také velký počet věží, které si v období pozdního středověku stavěly bohaté měšťanské rodiny na svých honosných vysokých domech. Byl to důkaz jejich postavení ve společnosti. Historická část města Řezna je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO.

Prohlídku historického centra města jsme zakončili nákupy na vánočních trzích. Zde jsme měli možnost ochutnat celou řadu zdejších specialit, například půlmetrovou klobásku, perník,
Apfelpunsch, Glühwein a další vánoční dobroty a nápoje.

Adventní výlet se vydařil a my se už nyní těšíme na další dobrodružné výlety po německy mluvících zemích. 

Mgr. M. Hroníková, Mgr. M. Kočí, Mgr. P. Hloušková

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře

 

Happy Snack