Antifetfest 2019 – obvodní kolo

soutěž amatérských filmů pro žáky ZŠ a SŠ

 

 

V pátek 17. května se část třídy 9. A zúčastnila slavnostního vyhlášení obvodního kola amatérské filmové soutěže pro žáky ZŠ a SŠ Antifetfest 2019. Tito žáci v rámci volitelného předmětu Mediální výchova v letošním školním roce točili filmy s tématem rizikového chování.

 


 

Jedna skupina žáků (Filip Průcha, Marek Bauer, Maxim Vodyanchuk, Julie Stratilová a Michal Siviček) natočila film s názvem Drogy, který pojednává o tom, že při rozhodování v klíčových momentech můžete udělat nějakou chybu, která následně už nelze vrátit. Tento film poukazuje na opatrnost, která je při životních rozhodnutích potřebná.

 

Dívčí skupina HIXMO (Tereza Taová, Pavla Holečková, Romana Mykuliak a Eliška Sýkorová) natočila film s názvem Hledání sebe sama, který apeluje na to nebát se být jiným než ostatní a otevírá téma homofóbní diskriminace.

 


 

Slavnostní vyhlášení probíhalo v krásném prostoru Viničního domku v Praze 12 a organizovala jej – jako celou soutěž – městská část Prahy 12. Za naší městskou část, tedy Prahu 13, se do obvodního kola přihlásili kromě dvou týmu z naší školy také žáci ze školy O. Chlupa, kteří skončili na 3. místě. 2. místo získala děvčata za film Hledání sebe sama a vítěznou pozici obsadil tým filmu Drogy, který postupuje do celopražského kola.

 

Celopražské kolo se bude konat 19. června v kině Dlabačov, kam půjdou náš vítězný tým podpořit všichni spolužáci.

 

 

 

HLASUJTE PRO FILMY NAŠICH ŽÁKŮ

 

I vy se můžete zasadit o ocenění téměř celoroční práce našich žáků v diváckém hlasování, které bude probíhat od 24. května do 24. června 2019. Na webu Antifetfestu (http://2019.antifetfest.cz/hlasovani) můžete podpořit film Drogy nebo Hledání sebe sama a poslat jeho tvůrce do celostátního finále, které se uskuteční v říjnu 2019 v Lomnici nad Popelkou.

 

 

Děkujeme předem za Vaší podporu a hlasy!

 

 

Fotogalerie z vyhlášení zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FB soutěže Antifetfest

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře

 

Happy Snack