Čtenářská dílna a školní knihovna a studovna

 

 

Na naší škole se snažíme pro děti zvelebovat prostředí, aby měly o přestávkách příjemné zázemí na odpočinek, nebo koutky, kde si mohou zasportovat (fotogalerie z relaxačních zón zde). Ale nejen to. V průběhu prvního pololetí u nás vznikaly koutky s řetězovým čtením. Děti si mohou o přestávkách prohlížet a pročítat různé knižní tituly.

 

Zároveň v současné chvíli finišujeme s přípravou čtenářské dílny, která bude fungovat pro práci nejen češtinářů se svými svěřenci. V místnosti v prvním patře je nový koberec, barevné sedáky, učitelské křesílko a krásné nové knížky, které čekají na dychtivé čtenáře od prvňáčků až po deváťáky. Čtenářská dílna začne fungovat již od druhého pololetí (fotogalerii naleznete zde).

 

Od nového školního roku plánujeme otevřít pro naše žáky školní knihovnu a studovnu v novém kabátě. Tam si budou děti moci půjčovat knížky domů, zpracovávat různé práce a referáty, k dispozici budou mít i počítače.

 

 

Naším zájmem je přimět děti ke čtenářství, naučit je porozumět textu, pracovat s informacemi, rozšiřovat si slovní zásobu, rozhled a hlavně jim otevřít nový obzor a obohacení o zážitky ze čtení příběhů a sžívání se s hrdiny knih.

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře

 

Happy Snack