Den otevřených dveří

27. března 2019

 

 

Ve středu 27. března jsme na Klausovce strávili jeden netradiční školní den. Na naší škole se konal Den otevřených dveří, který z části zasáhl i do dopolední výuky, ale hlavně oživil školu na celé odpoledne.

 

 

První dvě vyučovací hodiny využili někteří rodiče našich současných i budoucích žáků možnost nahlédnout do výuky a prohlédnout si školu během klasického školního dopoledne. Od 10 hodin se pak celý druhý stupeň přemístil do kinosálu, kde si žáci 6., 7., 8. a 9. tříd vzájemně prezentovali výstupy projektu 100 let republiky. Tomuto projektu se žáci věnují v různých předmětech již od října loňského roku, kdy naše republika toto významné jubileum slavila. Během středečního dopoledne žáci 2. stupně představili hudební pásmo 100 let české písně, dále literární pásmo v podobě inscenovaného čtení z ukázek několika výrazných českých spisovatelů posledních sta let. Projektovou část dopoledne pak uzavřely prezentace českých výtvarníků, ke kterým odkazuje také výstava výtvarných prací žáků na chodbách 1. patra naší školy. Ta patří z části právě významným osobnostem z oblasti umění, ale i dějin naší republiky, vědy a sportu – k nahlédnutí zde: Portréty osobností 100 let republiky.

 

 

Výše zmíněný program byl také součástí odpolední části Dne otevřených dveří, která se konala od 16 do 18 hodin v prostorách celé školy. Zde jsme všem návštěvníkům navíc otevřeli různé učebny s ukázkou výuky, tvůrčí dílny, představili se také žáci 1. stupně se svými vystoupeními a návštěvníci mohli mimojiné obdivovat i výstavu sbírky 100 let republiky poskládanou ze zapůjčených předmětů, vzpomínek a rodinných klenotů od našich žáků i učitelů. Závěrečným bodem programu pak bylo pro zájemce setkání s vedením školy.

 

 

Věříme, že si všichni návštěvníci bohatý program této celoškolní akce užili, a budeme se těšit opět za rok.

 

 

Fotogalerie zde

 

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře

 

Happy Snack