Abeceda peněz

4. A / Učíme se hospodařit

 

 

Prosinec je měsíc spojovaný s Vánocemi a tradičními jarmarky. Ani školám se vánoční nálada nevyhne a pořádání školního jarmarku se často stává tradicí. Děti pod vedením učitelek vyrábějí drobnosti, které pak na jarmarku prodají, a za utržené peníze si pořídí něco malého do třídy nebo vyrazí na výlet.

 

Letos to ale měli žáci 4. A ZŠ Klausova trochu jinak. Zapojili se totiž do projektu Abeceda peněz, který jim umožnil založit fiktivní společnost. Dostali finanční obnos do začátku, aby mohli nakoupit materiál na výrobu. Sami si vymysleli název firmy, logo i předměty, které budou vyrábět. Vytvořili pozvánky, plakáty. Každý měl ve firmě své místo a úkol.

Celé snažení vyvrcholilo 10. prosince v 15 hodin, kdy se tak dlouho plánovaný jarmark spustil v OC Luka. Bylo to krásné odpoledne. Příjemná předvánoční atmosféra oslovila nejednoho kolemjdoucího a výrobky ze stánků jen mizely. V průběhu projektu se toho děti naučily mnoho, ale samotný prodej je bavil nejvíc. A jelikož byl výdělek nemalý, příjemná odměna je jistě nemine.

 

 

Za 4. A třídní učitelka Mgr. Milada Jiřičková

 

celá fotogalerie zde

    

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře

 

Happy Snack