Výtvarné soutěže - výsledky

Logo a výzdoba stěny - 2. 11. 2017

 

 

Na začátku tohoto školního roku jsme vyhlásili hned 2 výtvarné soutěže. Do obou soutěží se přihlásila spousta žáků se zajímavými návrhy i nápady a tak hodnotící komise ocenila hned několik šikovných žáků – i když vítěz je vždy jen jeden!

 

 

LOGO ŠKOLY

 

Žáci 1. i 2. stupně se mohli v rámci soutěže zapojit do tvorby nového loga naší školy. Všechny návrhy – ať na papíře či v digitální podobě, které do školy dorazily, následně hodnotili všichni učitelé 1. i 2. stupně. V jejich hlasování jasně zvítězil návrh Karolíny Komrskové z 2. B, která do svého designerského úkolu zapojila i svého tatínka – grafického designéra. Od této autorské dvojice jsme dostali hned několik různých zpracování velmi promyšleného konceptu, kdy se v logu naší školy objevuje motiv sovy – symbolu moudrosti, vzdělanosti a zároveň slova, které se i v názvu naší školy vyskytuje… KLAUSOVA.

Věříme, že i Vás nové logo, které začneme postupně používat, bude těšit a za pár let jej budete vnímat jako přirozenou značku – symbol naší školy.

 

Je jasné, že v této profesionální konkurenci měli všichni ostatní účastníci ztíženou pozici. Jsme ovšem rádi za všechny přihlášené nápady a diplomem za kreativitu a cenou jsme ocenili také návrhy žáka 9. A Karena Margarjana, který odvedl taktéž velmi profesionální práci. V jeho logu velmi oceňujeme radostné a energické linky, které propojují písmeno K (Klausova) a motiv veselého žáka.

 

 

 

Fotografie ze slavnostního vyhlášení dne 2. 11. 2018

 

 

VÝZDOBA STĚNY RELAXAČNÍ MÍSTNOSTI

 

Žáci 2. stupně se mohli také zúčastnit soutěže o návrh na výtvarné zpracování prostoru mezi
starou a novou budovou naší školy. V této soutěži se sešlo celkem 19 návrhů, ze kterých vybírala 4-členná porota: pan ředitel Mgr. Petr Neuvirt, paní zástupkyně Mgr. Helena Hejnová, paní učitelka výtvarné výchovy Mgr. Jana Nuslauerová a paní asistentka Petra Koušová, která celý nápad se soutěží vymyslela.

 

Porota nakonec vybrala obrázek, který nejvíce naplňoval představu o výzdobě prostoru, který má sloužit jako útočiště pro unavené žáky – zelená oáza klidu. Vítězkou je žákyně 9. A Sofie Chystoklietova. Ta bude také se svou třídou od ledna roku 2018 svůj vítězný návrh v tomto prostoru během hodin výtvarné výchovy realizovat. Věříme, že v naší škole zůstane další pěkná vzpomínka na šikovné a talentované žáky, jako tomu je na chodbě u družin, kterou před čtyřmi lety pomalovali žáci tehdejší 9. A.

 

 

 

 

 

 

 

Další ocenění žáci porotu oslovili nápady, které buď neměly daleko k vítěznému návrhu, nebo naopak byly velmi originální. Pevně věříme, že se některé z nich také objeví na stěnách školy – jen na jiném místě.

Ocenění za kreativitu v rámci soutěže o návrh na výzdobu získala: Magdalena Táborská, 8. A; Tereza Taová, 8. A; Julie Stratilová, 8. A a Adéla Bednarzová, 7. A

 

 

Fotografie ze slavnostního vyhlášení dne 2. 11. 2018

 

Gratulujeme všem oceněným!

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře

 

Happy Snack