Žáci 2. stupně v Národní galerii

duben, květen / exkurze tříd 2. stupně do Veletržního paláce

 

 

Během měsíce dubna a května navštíví všechny třídy 2. stupně v rámci výuky výtvarné výchovy Národní galerii. Každou třídu čeká nejen prohlídka výstavy, ale žáci zde absolvují pod vedením lektorek edukačního oddělení NG také animační program k výstavě.

 

Třída 8. A tento cyklus výletů do Veletržního paláce otevřela v úterý 2. 4. 2019, kdy absolvovala program „Ateliér Fráni D.“. Tato dílna se vztahovala k avantgardní české fotografii a kromě seznámení s významnými osobnostmi české fotky (František Drtikol, Jaromír Funke, Jaroslav Rössler, Josef Sudek) si žáci ve fotografických ateliérech vyzkoušeli tvorbu a práci světla a stínu při fotografování vlastnoručně vyrobených kompozic. Fotogalerie zde.

 

      

Třída 7. A v pátek 5. 4. 2019 absolvovala animační program „Krásy zkázy s kazy“ komponovaný přímo ve výstavě a k výstavě českého výtvarníka Františka Skály. Žáci zde trénovali především svou fantazii – s inspirací ze Skálovy instalace vymýšleli mikro příběhy k vlastním kompozicím vytvořeným z přírodnin i předmětů běžného použití. Fotogalerie zde.

 

Třída 6. A zažila ve čtvrtek 11. 4. 2019 ve Veletržním paláci tvůrčí odpoledne – konkrétně s programem „V galerii se skicákem“. Všichni šesťáci si v expozici současného českého výtvarného umění do vlastnoručně vyrobených skicáků zaznamenávali nápady, asociace, dojmy… zkrátka cokoliv, co je při prohlížení a zkoumání vystavených obrazů a objektů napadalo. Fotogalerie zde.

 

   

Poslední návštěvu Veletržního paláce absolvovala třída 9. A v pátek 10. 5. 2019, kterou kromě prohlídky částí expozice současného českého výtvarného a umění 20. století čekal také edukační program „Uvnitř sochy“. Zde, inspirováni díly českých sochařů, tvořili pod vedením lektorek Národní galerie sochy – objekty ze dřeva, drátů, plastu i sádry. Fotogalerie zde.

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře

 

Happy Snack