Den otevřených dveří na ZŠ Klausova

13. března 2024

 

 

Ve středu 13. března 2024 se naše škola otevřela veřejnosti. Během prvních dvou vyučovacích hodin vedení školy provedlo rodiče po celé budově a umožnilo jim nahlédnout za dveře učeben a podívat se zblízka na to, jak naši učitelé a žáci pracují.

 

Odpoledne na návštěvníky čekaly zajímavé ukázky her, aktivit a metod, které zpestřují výuku na naší škole. Učitelé společně s žáky názorně předvedli, jak se u nás pracuje s interaktivními tabulemi a jak výuku různých předmětů mohou obohatit programovatelní roboti (Bee-Boti či Ozoboti) nebo metoda FIE zaměřená na rozvoj kritického myšlení. Představili jednotlivá oddělení školní družiny, knihovnu i některé z kroužků, soutěží a projektů, na které se naši budoucí žáci mohou těšit. Stranou nezůstaly ani sportovní, kreativní a rukodělné aktivity. Rodiče a děti se seznámili se školními dílnami (včetně dílny keramické) a prohlídku si nejeden z nich zpříjemnil návštěvou kuchyňky nebo fanděním na volejbalovém turnaji. V neposlední řadě se dostalo i na speciálně vybavené učebny, ve kterých probíhá výuka na druhém stupni – od učeben informatiky a robotiky až po chemickou laboratoř.

 

Pomyslnou tečkou za příjemným dnem otevřených dveří byla závěrečná beseda s vedením školy, která proběhla v našem kinosále.

 

Doufáme, že si návštěvníci z tohoto setkání odnášejí stejně příjemné dojmy jako my a již se těšíme na setkání další.

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře