Edison na ZŠ Klausova

12. - 16. září 2022

 

 

V týdnu od 12. 9. do 16. 9. 2022 ZŠ Klausovu jako každý rok navštívili zahraniční studenti mezinárodního projektu Edison, aby představili svoji zemi. Letos jsme se měli možnost seznámit se studenty z Turecka, Moldávie, Gruzie a Srí Lanky.

 

Hned v pondělí studenty slavnostně přivítal ředitel školy Petr Neuvirt, učitelé anglického jazyka a žáci 9. ročníku. Ti se pak o ně po celý týden starali. Deváťáci byli pečlivě vybráni, aby dokázali nejen se studenty komunikovat v anglickém jazyce, ale také překládat menším dětem na prvním stupni a dětem z mateřských školek, které jsme do naší školy pozvali.

 

V průběhu týdne postupně navštěvovali žáci ze všech tříd prezentace zahraničních  studentů, a tím si procvičili anglický jazyk a dozvěděli se mnoho zajímavostí o  cizích zemích, jejich tradicích a jazyku, zahráli si různé zábavné a naučné hry a kvízy a v neposlední řadě mohli ochutnat i tradiční sladkosti. Mezi nejoblíbenější aktivity patřilo tancování a učení se různých slov v cizích jazycích.

 

Byl to týden plný nových poznatků, her, přátelství a zábavy. Týden si užili jak zahraniční studenti tak i my – žáci ZŠ Klausova. Věříme, že v této tradici bude naše škola pokračovat i v příštím roce.

 

Zpracovali:  Žáci 9.A (Jiří Pospíšil, Stáňa Těteková, Nelly Reiterová) ZŠ Klausova

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře