Exkurze do hasičské stanice

únor, březen 2018

 

 

Během měsíce února a března navštíví nebo již navštívili žáci 1. i 2. stupně naší školy hasičskou stanici v Praze 4 – Modřanech. Kromě exkurze v hasičské stanici je zde čeká také výchovně vzdělávací program „Výchova k bezpečí – Ochrana člověka za mimořádných událostí“. Žáci 7. A tento program absolvovali 15. 2. 2018.

 

Celá fotogalerie zde

V první části programu měli žáci v krásně vybavené učebně 2x 45 minutovou přednášku na téma: Ochrana člověka za mimořádných událostí a práce hasičů. Ačkoliv bylo téma celkem náročné, díky doprovodné obrazové a video projekci jej děti vstřebaly celkem pozorně. Druhou částí programu byla exkurze v hasičské stanici, kde samotný velitel směny a následně hasiči, kteří se vrátili z výjezdu, představili své postupy i techniku, se kterou pracují. Velmi vstřícně nechali děti vyzkoušet si různou výstroj a odpovídali na jejich otázky.

 

Celý program se žákům líbil. Viděli hasiče přímo při práci, když vyrážejí na výjezd nebo se z něj vracejí. Nadšení vzbudil také odpočinkový prostor, kde měli žáci pauzu na svačinu a kde jim paní kapitánka ve funkci lektorky následně předvedla, jak může vypadat v reálu kouř valící se škvírami kolem dveří. Pěkná a moderní je také samotná budova hasičské stanice, ve které sídlí i pražská centrála Integrovaného záchranného systému. Jak žáci po exkurzi již vědí, sem se dovoláte v případě, že voláte z Prahy nebo okolí na číslo 112.

 

Ve škole se žáci ještě v rámci předmětu Výchova ke zdraví vrátili k obsahu přednášky a v testech prokázali, že byli bystrými posluchači a všechny důležité informace si pamatují.

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře