Intenzivní příprava Čj/M ke zkouškám na střední školy

28. 3. - 1. 4. 2022 / žáci 9. ročníku

 

 

Od 28. března do 1. dubna tohoto roku uskutečnila ZŠ Klausova v Praze 13 již pátý ročník intenzivní přípravy žáků deváté třídy ke zkouškám na střední školy. Týdenní příprava probíhá v klidném prostředí penzionu Klamovka ve středočeských Stradonicích u Nižboru.

Hlavním úkolem je, ať už písemnou či ústní formou, zopakovat probrané učivo z českého jazyka a matematiky, připravit žáky prostřednictvím testů na přijímací zkoušky, ale také využít krásné prostředí v okolí Berounky a denně mezi dopolední a odpolední výukou vyrazit na výlet. Výuka probíhá ve dvou blocích, a to 4 hodiny dopoledne, 4 hodiny odpoledne a po večeři jsou na programu individuální konzultace pro žáky.

 

Výuku vedli ředitel školy P. Neuvirt (matematika) a učitel Z. Hájovský (český jazyk). Ve druhé polovině přípravy navštívila také svou třídu a podpořila ji třídní učitelka M. Hroníková.

Tento způsob přípravy se nám mimo prostředí školy velmi osvědčil a reakce žáků jsou vesměs kladné, snad až na to, že někteří žáci „bojují“ lehce s únavou.

Je pravda, že poslední dva roky tato příprava probíhala vzhledem k epidemiologické situaci dálkově, ale výsledky výjezdu se žáky mimo školní prostředí jsou mnohem lepší. Proto jsme byli všichni velmi rádi, že jsme se letos mohli do Stradonic vrátit a pokračovat v této tradici.

 

Intenzivní příprava (neboli vžitý název „Nalejvárna“) v naší škole pro letošní rok skončila a nám nezbývá nic jiného, než všem deváťákům popřát úspěšné zvládnutí zkoušek.

 

Držíme všem palečky !!!

                                                          

Zdeněk Hájovský, ZŠ Klausova

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře