Konference Primas

22. 5. 2019

 

 

Ve středu 22. května se naše škola zúčastnila II. konference pořádané v rámci projektu PRIMAS, která se konala v obřadní síni MČ Praha 13. Úvodního slova se ujala paní místostarostka RNDr. Marcela Plesníková. Poté Ing. Bc. Petra Řezáčová, garantka klíčových aktivit, představila činnosti projektu PRIMAS a popřála všem příjemné a kreativní dopoledne.

 

Jednotlivé školy MČ Praha 13 si zde vytvořily improvizované multikulturní koutky a připravily si nejrůznější aktivity, které praktikují se svými dětmi s OMJ (odlišným mateřským jazykem) v rámci pravidelných setkávání. Koordinátoři si s sebou přivedli své svěřence, kteří procházeli jednotlivá stanoviště a vyzkoušeli si různé hry na tabletech, práci se stavebnicí I-Triangle, aktivity na 3Panelu, různé fyzikální pokusy, animaci a další. K dispozici bylo občerstvení, na které mnohé děti vzhledem k pestrosti a bohatosti programu i zapomínaly. Vše probíhalo v příjemné atmosféře a mnozí z nás dospěláků si měli chuť na některých stanovištích aktivity vyzkoušet.

 

Děti si to velice užily a měly příležitost seznámit se s novými kamarády. My učitelé jsme získali inspiraci pro naši práci při integraci žáků s OMJ.

Celá fotogalerie zde

 

Mgr. Michaela Hroníková

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře