LVVK 2020

Penzion Markéta – Harrachov

 

 

Ačkoliv se sněhem to letos bylo všelijaké, tak ani tentokrát nás Harrachov nenechal ve štychu. Na biatlonovém kolečku musel být sice leckde už navezený sníh a při poslední vyjížďce si už jarní potok dral cestu skrze běžkařskou trasu, ale využili jsme z podmínek co se dalo. Ani nepříjemná sprcha, která se na nás na sjezdovce snesla při závěrečném dni, nezabránila v kvalitním zalyžování.

 

Několikrát nás potkalo i velké štěstí. Zejména, když v úterý hrozil odjezd domů z důvodů špatné situace doma. V tu chvíli jsme si však všichni připadali nejvíce v bezpečí právě na horách a jen díky panu řediteli jsme mohli dokončit výcvik až do konce. Po středečním uzavření škol se rozhodlo o pátečním uzavření sjezdovek. Třešničkou na dortu pak byl porouchaný autobus, který nás měl odvézt domů a my si tak mohli aspoň o pár hodin pobyt prodloužit a zpříjemnit návštěvou centra.

 

Během týdne jsme zvládli jak závody na sjezdovkách, tak na běžkách i intenzivní výuku, při které někteří překonali sami sebe (pro některé byl jen pouhý pohled ze sjezdovky zpočátku přespříliš děsivý). A ač lyžemi do té doby netknutí, zvládli sjet kopec, zastavit bez pádu a dokonce i základní sjezdové oblouky. A samozřejmě nemohlo v programu chybět ani večerní lyžování. 

 

Žádné z dětí nepotkalo vážnější zranění nebo nemoc. Za vyzdvihnutí a poděkování stojí také časté projevy empatie zdatnějších žáků s těmi slabšími a jejich pomoc s výukou. 

 

A tak všichni společně doufáme, že příští rok (snad již za méně dramatických podmínek) zase v hojném počtu i s letošními šesťáky opět na Markétě nashledanou.

 

Fotogalerie zde

  

 

 

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře