Lyžařský výcvik

26. 2. - 4. 3. 2022 / Harrachov

 

 

Po příjezdu jsme se ubytovali v penzionu Markéta v Harrachově. 

Za celý týden jsme se na běžkách naučili kromě nazutí si běžek a správného uchopení hůlek, stoupání do kopce a následně ho sjet. Jezdit klasiku, ať už soupaž či střídavý styl jízdy. Někteří se naučili i bruslit. Na běžkách jsme dojeli na Mumlavské vodopády (5 km), Čertovu horu (13 km), z Čertovy hory přes Ručičky a přes Mumlavské vodopády až zpět do penzionu Markéta (15 km) a přes hranice do Polska (14,5 km). 

A na sjezdových lyžích jsme se naučili kromě základů i otáčet, né jen v jednom, ale i ve dvou lidech, jezdit ve třech a naučili jsme se carving. Sjížděli modré, ale i červené sjezdovky na Rýžovišti na Čertově hoře, kam jsme vyjížděli čtyřsedačkou, ale i pomou.

Celý týden jsme zakončili závodem na běžkách volným stylem a závodem na sjezdovkách.

 

Autor: Lada Hofmannová (8. A) 

 


 

Na lyžařský kurz jsme jeli v sobotu 26.2. a vrátili se v pátek 4.3. Jezdili jsme na běžkách a sjezdovkách,  na obojí jsme byli rozděleni do 2 skupin. Měli jsme i přednášku o běžkách, tak sjezdovkách, později byl z toho test. Na konci týdne byl závod na běžkách i na sjezdovkách. Večer před odjezdem bylo vyhlášeni výsledků závodů a úklidu pokojů. Celý týden bylo slunečno a hodně sněhu. Hned bych jela znovu.

 

Autor: Nelly Reiterová (8. A)

 


 

Na lyžáku byla celkem zábava i na běžkách i na sjezdovkách. Hned první den jsme přišli do penzionu, každý dostal klíčky od svých pokojů. Po rozbalování kufrů jsme měli oběd, většině žáků nechutnalo. Po obědě jsme měli polední klid, po něm jsme vyrazili běžkovat. Hodně dětí neumělo běžkovat, ale v průběhu týdne se tu všichni krásně naučili bruslit, stromeček nebo pluh. Další dny jsme navštívili Mumlavské vodopády . 

V dalších dnech jsme trénovali na běžkách a začali jsme i sjezdovky,  většinu dětí bavily sjezdovky, ale běžky byly také fajn. Na běžkách se začátečníci zlepšovali, že nikdo nepoznal, jestli je poprvé na běžkách. I ti lepší si vylepšovali styly na běžkách, někdo jezdil bez hůlek. Na sjezdovkách nám to šlo moc dobře, že většina sjela i prudkou červenou sjezdovku. V úterý jsme měli volný den a šli jsme do centra Harrachova. 

Po zbytek týdne to byla zábava, všichni jsme se to naučili a učitelé nás chválili. Nakonec jsme si napsali krátký testík a začaly závody na běžkách a i na sjezdovkách. Předposlední den učitelé rozdali diplomy všem a dostali jsme hodně dobrot. Hodně jsme si to tam užili!!!  

 

Autor: M. Suvxanova (8. A)

 


 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře