Lyžařský výcvik

2. - 8. března 2019

 

 

Žáci 7. A  a několik lyžařů z 8. A vyrazili v termínu 2. – 8. 3. 2019 do Krkonoš na Lyžařský výchovně-vzdělávací kurz (LVVK). Pedagogického a instruktorského vedení se ujali paní učitelka Heřmanská, pan ředitel Neuvirt a pan učitel Gaisl.

 

 

Reportáž z lyžáku

 

sobota – pondělí 

Z jarem pučící Prahy zpět do zimního času pod skokanské můstky. Tak vypadal první den lyžařského výchovně vzdělávacího kurzu pro letošní rok. Po hladké cestě, ubytování se, obědě a poledním klidu jsme vyrazili na běžky, s cílem rozdělit žáky do silné a silnější skupiny. První večerní program byl spíše organizační, zahrnující poučení a připomenutí pravidel chování na LVVK.

Následující den už výuka probíhala na obou lyžařských – běžkařských i sjezdových – frontách. I přes sychravé počasí byly sněhové podmínky na ve velmi slušné úrovni, takže nic nebránilo nácvikům základních dovedností u začátečníků a zdokonalování techniky u pokročilejších. V pondělí přecházela i přes Harrachov teplá okluzní fronta, která s sebou přinesla pookřání ve skupině začátečníku, protože se již začaly projevovat první pokroky výcviku. Zdatnější skupina vedená panem ředitelem zdárně nabírá kilometry na běžkách, k čemuž dopomůže i úterní půldenní výlet.

PS: Nikoho zatím netrápí vážnější neduhy. O dalším průběhu Vás budeme opět informovat v nejbližších dnech.

 

 

…středa – čtvrtek

Středa slibovala dobití sil, neb nás čekal regenerační den. Ten jsme vyplnili odpoledním výletem na běžkách do Jakuszic. Prochřadlé kosti nám prohřála večerní sauna a následný vydatný spánek. Lyžařský výcvik se nám přehoupl do druhé poloviny a tak došlo i na střídání vedoucích v jednotlivých družstvech. Část silného družstva převzala paní učitelka, tu zbývající pan ředitel silnější družstvo pak připadlo panu učiteli.Konečně jsem se dočkali i sluníčka, což přispělo k udržení pozitivní nálady většiny přítomných. Lyžovačku si tak odpoledne zpestřili jak sjezdaři, tak běžkaři. Ti první si přišli na své prodloužením jízd o hodinu, ti druzí výjezdem lanovkou na Čertovu horu a okruhem přes Ručičky, Luboch a Mumlavské vodopády. Hrstka statečných snowboardistů pak dovršila tento den večerním lyžováním.

Předposlední den se nesl ve znamení závodů. Dopoledne jsme absolvovali slalom, odpoledne běžkařský „sprint“. Následná návštěva města, vyhodnocení závodů, a poté už první část balení na zítřejší odjezd domů…

 

 

 

Fotogalerie zde

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře