Mc Donald´s cup na Klausovce

18. 4. 2018

 

 

Ve středu 18. 4. se zázemí ZŠ Klausova stalo součástí celorepublikově největšího školního fotbalového svátku pro žáky prvního stupně – Mc Donald´s cupu. Jednalo se již o 21. ročník, který hostitelská škola pořádala naposledy před 15 lety. Dlouhá léta se tento turnaj konal v hůře dostupném Radotíně, a proto se místní tělocvikáři (L. Gaisl, L. Heřmanská), pod záštitou pana ředitele (Mgr. Petra Neuvirta) rozhodli usnadnit ostatním školám naší městské části tyto cestovní strasti.

 

celé fotoalbum zde

 

Celkem 12 týmů si onoho téměř již letního dopoledne přišlo změřit síly a utkat se o postup do dalších kol. Až na drobné výjimky probíhal celý turnaj bez problémů, a tak se krátce před 13 hod rozhodlo o tom, že finále pro sebe urvali žáci ze ZŠ s RVJ Bronzová před srdnatě hrajícím domácím družstvem ZŠ Klausova. Týmem, který tyto dva doplnil na pomyslných stupních vítězů pak bylo družstvo ze ZŠ Kuncova. Kategorii mladších ovládli žáci ze ZŠ Řeporyje před ZŠ s RVJ Bronzová a FZŠ Mezi Školami. Pouze vítězné družstvo postoupilo do kvalifikačních bojů o krajské finále, které se uskuteční začátkem května na stadionu na Pražačce.

 

Po počátečním hořkém zklamání poražených týmů si všichni tento turnaj užili ve zdraví a k všeobecné spokojenosti. Bezpochyby na tom měli podíl rovněž profesionální rozhodčí a spolupracující učitelé z hostujících škol (za všechny H. Vodsloňová a M. Vaculík)

 

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře