Otvírání Knihobudek

24. září 2018

 

 

V pondělí o velké přestávce jsme slavnostně otevřeli dvě nové Knihobudky, které naše škola zřídila pro děti.

 

Tyto čtenářské koutky plné knih budou sloužit našim žákům hlavně během přestávek, ale mnozí vyučující už se také těší, že se se svou třídou v tomto koutku uvelebí i během hodin čtení. Knihy, kterými jsou koutky vybaveny, darovali rodiče našich žáků, přátelé školy a část poskytla i Městská část Prahy 13. Knihobudky jsou také součástí projektu Řetězové čtení, kdy si děti mohou knihu vypůjčit kdykoliv domů a po přečtení ji zase vrátit nebo vyměnit za jinou.

 

Cílem těchto čtenářských koutků, na kterých už od loňského roku pracují paní učitelky Hroníková, Mánková a Novotná za podpory dalších pedagogů a asistentů školy, je zvýšit u dětí čtenářskou gramotnost a  především v nich od dětství pěstovat kladný vztah ke knížkám a k tomu, co čtení člověku přináší.

 

Slavnostního přípitku na úspěšné fungování zázemí pro čtenáře se zúčastili zastupitelé z MČ Prahy 13 pan Bodysud a pan Mareček, dále zástupci školské rady paní Jónová a pan Nádvorník, vedení školy a za žáky pak školní parlament se zástupci z 2. – 9. tříd.

 

Celé fotoalbum zde

 

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře