Parlament České republiky – Poslanecká sněmovna

Źákovský parlament / 18. června 2024

 

 

Dne 18. června 2024 žákovský parlament naší školy vyrazil na exkurzi do Poslanecké sněmovny. Jejím cílem bylo dozvědět se více o historii a fungování politického systému v České republice.
 
Po příchodu do Poslanecké sněmovny jsme byli přivítáni odborným výkladem o historii a fungování této významné instituce s krátkým animovaným filmem, který komentovala paní průvodkyně z informačního centra. Dozvěděli jsme se, jak Poslanecká sněmovna vznikla a jakým způsobem probíhají zasedání.
 
Následovala prohlídka Parlamentária, kde jsme díky 3D modelu viděli celý komplex budov Poslanecké sněmovny. Poté jsme z Malostranského náměstí vstoupili do Thunovského paláce, který je jednou z částí tohoto komplexu.
 
Po nezbytné policejní kontrole jsme vešli do prostor Sněmovny. Protože neprobíhalo jednání pléna, mohli jsme navštívit Thunovský sál, reprezentační sál, dále galerii pro veřejnost a samotnou jednací síň Poslanecké sněmovny. Vyzkoušeli jsme si, jaké je stát za řečnickým pultíkem, a viděli jsme hlasovací zařízení. Dostali jsme podrobný výklad o tom, jak sněmovna funguje, a prohlédli jsme si také zasedací pořádek našich politiků a politických stran.
 
Tato exkurze nám poskytla jedinečnou příležitost lépe pochopit, jak funguje naše politická scéna, a inspirovala nás k tomu, abychom se více zajímali o dění v naší zemi.
 
 
Za žákovský parlament koordinátorka Lucie Ředinová

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře