Peče celá 5. B

třídní projekt

 

 

Žáci naší 5. B se v letošním školním roce zapojili do zajímavého třídního projektu. Ukázali, že nejsou žádné bábovky, a statečně se pustili do týmové pekařské výzvy. Každá skupinka měla za úkol samostatně vyhledat recept na bublaninu, nakoupit potřebné ingredience a upéct svou vlastní verzi této oblíbené dobroty. Nebyla by to ale správná pekařská výzva, kdyby chyběla řádná dokumentace – páťáci proto ještě celý proces svědomitě natočili a vytvořili z něj filmový výstup.

 

Níže si můžete přečíst postřehy a dojmy týmu děvčat.

 

Dělání receptu: Nejdříve jsme si vzaly tablet a čtvrtku A3 a na tabletu jsme si vyhledaly recept a opsaly jsme si recept na bublaninu a opsaly jsme si suroviny a postup a začaly jsme zdobit. Nakreslily jsme ostružinu, rybíz, černý rybíz, jahodu, borůvku, malinu, třešeň, broskev a pak bublaninu. A může se jít nakupovat.

 

Nakupování: Šly jsme do Alberta a koupily 2 balíky lesního ovoce a kypřicí prášek. Ostatní věci koupila paní učitelka. Pak jsme šly na pokladnu, zaplatily a potom před Albertem jsme se vyfotily. A už jsme se pak vrátily do třídy.

 

Vaření: Začaly jsme vařit. Při vaření jsme natáčely několikrát – milion nepovedených videí. Vařily jsme a při tom spolu kecaly. Byly i hádky, ale jen pár. Párkrát se to nepovedlo, ale to je v pohodě. Bylo i povídání o bublanině a taky jsme se fotily, bylo to skvělé.

 

Úklid: Když jsme začaly uklízet, tak jsme se hned pohádaly, ale pak Deny začala mýt nádobí a Verča se mě furt ptala, kam vyhodit obal od ovoce.

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře