Ping pong

16. 10. 2017

 

 

O mimořádný sportovní úspěch se v pondělí 16.10. postarala děvčata z osmé třídy. Zřídka kdy se stává, že se hostující škole podaří porazit školu pořadatelskou ve sportu, který je pro tuto školu tím hlavním. Byla vybrána pouze trojice děvčat, která naši školu měla reprezentovat v ping pongu na FZŠ Trávníčkova. Jmenovitě: Nicol Leflerová, Magda Táborská a Míša Havránková. Tyto dívky nemají v současné době žádnou specializovanou průpravu, a přesto dokázaly porazit nejprve FZŠ Brdičkovu a následně ZŠ Mezi Školami.(zde sehrála vedle Nicol ústřední roli rovněž Míša) Po několika „hluchých“ letech už to bylo samo o sobě velký úspěch. Ze všech sedmi týmů jsme se totiž rázem ocitli mezi prvními čtyřmi.

 

Celá fotogalerie zde

   

 

V semifinále nás čekala ZŠ Mládí. Přestože jsme měli rezervy zejména v útocích, pak vynikající obranou a trpělivou hrou jsme dokázali i přes tyto soupeřky přejít do závěrečného finále. V něm nás vyzvaly očekávané favoritky, hráčky domácí pořadatelské základní školy Trávníčkovi. Tak dramatický souboj plný zvratů, vyhraných či prohraných míčků by svým mistrovským způsobem dokázal popsat snad jen Ota Pavel. Dívky začaly nejprve ve dvou souběžně hraných dvouhrách. Jediný svůj zápas celého turnaje prohrála Nicol. Zatímco Magda dokázala svoji soupeřku porazit a srovnala tak skóre na 1:1. Následovala čtyřhra. O vyrovnanosti zápasu svědčí fakt, že každý ze tří setů musel rozhodnout až tie break. V tom třetím měly pevnější nervy naše dívky, čímž naklonily pomyslné misky vítězství na svoji stranu. Už stačil „pouhý“ jeden bod. Čtvrtý zápas však Magda proti své soupeřce prohrála (byť opět ve třech setech) a tak o vítězkách musel rozhodnout závěrečný zápas. V něm si obě soupeřky střídavě držely a prohrávaly svá podání a o každý míček svedly urputný boj. Aby maximální míře dramatičnosti bylo učiněno za dost, dospěl zápas do třetího setu a do skóre 12:12. Vedle herního umění pak zejména psychická odolnost rozhodla o tom, že závěrečné dva body pro sebe ukořistila Nicol, čímž se postarala o náš největší historický úspěch ve stolním tenise.

 

O podobný úspěch se pokoušelo následující den rovněž družstvo chlapců, kteří však v silné konkurenci obsadili páté místo.

 

 

kontakt

Základní škola, Praha 13, Klausova 2450

 

tel., fax: 235 513 694

email: skola@klausovazs.cz

 

adresa:
Klausova 2450/2
155 00, Praha 5 – Stodůlky

 

 

 

 

pro učitele:

přihlášení do správy webu

přihlášení do Bakaláře